"Annemin Yarası" Filminin Basın Gösterimi Gerçekleşti

"Annemin Yarası" Filminin Basın Gösterimi Gerçekleşti

Yönetmenliğini Ozan Açıktan'ın üstlendiği, başrollerini Ozan Güven, Meryem Uzerli, Belçim Bilgin, Okan Yalabık ve Bora Akkaş'ın paylaştığı film, yarın vizyona girecek

İSTANBUL (AA) - Yönetmenliğini Ozan Açıktan'ın üstlendiği, senaryosunu Ozan Güven, Funda Çetin, Mehmet Turgut, Ozan Açıktan, Fethi Kantarcı ve Uygar Şirin'in yazdığı "Annemin Yarası" filminin basın gösterimi yapıldı.

Kanyon Cinemaximum'daki basın gösteriminde AA muhabirine film hakkında değerlendirmelerde bulunan sinema yazarı Yeşim Tonbaz Güler, "Filmi tarif edebilecek en önemli ifade, gerçekten sıcak ve samimi olması. 3 ayrı sanat var filmde ve hakikaten hepsine çok iyi çalışılmış" dedi.

Güler, Meryem Uzerli'yi filmde canlandırdığı rolde başarılı bulduğunu belirterek, şu yorumu yaptı:

"Oyunculardan Belçim Bilgin için aynı şeyleri düşünemiyorum. Kendisi bu filmde iddialıydı fakat diğer rol aldığı filmlerinde çok daha başarılıydı. Film genel anlamda diyalogları, ana akışı ve karakter çizimiyle hakikaten çok güzel. Hikayenin ve yönetmenin samimiyeti, filmin her unsurunda göze çarpıyor. Senaryo da başarılı, çok fazla açık yok. Filmin diğer unsurlarına özenilmiş görünüyor, kostüm, sanat, ışık ve sinematografiyi oluşturan atmosfer çok iyi."

Filmin konusuna da değinen Güler, şöyle devam etti:

"Konuyu da gayet vicdanlı bir şekilde işlemişler. Bazıları hamaset yapacakları için bir tarafa çok yükleniyor. Kimisi de kendi ideolojik saplantısından dolayı saplantılara giriyor. Buradaki savunma yok. Zaten filmin bitişindeki mesaj da bu bakış açısıyla verilmiş."

Habertürk gazetesi sinema yazarı Kerem Akça da, "Bosna Savaşı'nda Müslüman-Hristiyan çekişmesinin yaşattığı acıları kimse inkar edemez ama bu trajik siyasi olayın arifesinde geçen 'Annemin Yarası'nda, Türk oyuncuların Bosnalı ve Sırp karakterleri oynayıp, Türkçe konuştuğu tuhaf bir film olmuş. Yönetmen Açıktan ise Çağan Irmak'ın hesaplı melodramlarına kaymış bu kez. Eserin en olumlu tarafı oyunculuklar" diye konuştu.

Film, yarın gösterime girecek.

- Film hakkında

Yönetmenliğini Ozan Açıktan'ın yaptığı ve başrollerini Ozan Güven, Meryem Uzerli, Belçim Bilgin, Okan Yalabık ve Bora Akkaş'ın paylaştığı "Annemin Yarası", Bosnalı bir gencin anne ve babasını arayışını anlatıyor.

Unutulmuş bir maziyle birbirine bağlanan iki aileyi yeniden karşı karşıya getiren filmin final çekimleri, Sırbistan'da tamamlandı.