Orhan Gencebay'dan Cüneyt Arkın açıklaması

Güncelleme:

Türk sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın, 85 yaşında hayatını kaybetti. Geçtiğimiz aylarda Cüneyt Arkın ile gerginlik yaşayan Orhan Gencebay, canlı yayına bağlanarak üzüntüsünü dile getirdi.

Dün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Türk Sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın, 85 yaşında hayatını kaybetti. Orhan Gencebay, A Haber canlı yayınında Arkın ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gencebay, "Hepimizin başı sağ olsun. Türk milletinin başı sağ olsun. Bir üstadımızı kaybettik. Cüneyt Arkın’ı tanımayan bilmeyen takdir etmeyen gerçekten yoktur. Nesiller boyu çok önemli çalışmalara imza atmış biridir. Hem yakışıklı aslanlar gibi hem de görevini fevkalade yapan birisiydi. Biz onunla bir film de çektik. Yakın bir dostluk iyi çalışmalar yaptık. Neticede büyük izler bıraktı ve çok anılacak. İstisna bir sanatçıydı." dedi.

ORHAN GENCEBAY - CÜNEYT ARKIN GERİLİMİ

Usta oyuncu Cüneyt Arkın'ın "Benim Kahramanım Türk Halkıdır" adlı kitabında anlattıkları Orhan Gencebay'ı kızdırmıştı. Arkın, yakın dostu Kemal Sunal'ın bir arabesk şarkıcısından hiç hazzetmediğini ileri sürerek ünlü oyuncunun bir anısına yer verdi. Medya kulislerinde, bu arabeskçinin Orhan Gencebay olduğu iddia edildi.

Cüneyt Arkın'ın tartışmalara konu olan Kemal Sunal ile olan anısı ise kitapta şöyle yer alıyor:

"ARAP'TAN YÜRÜTTÜĞÜ ŞARKILARLA.."
"Bir gün Hilton’un lobisinde oturuyoruz. Gözü bir yere takıldı. Baktım, 60 yıllık müzik birikiminin üzerine çökmüş Arap’tan yürüttüğü şarkılarla bir anda meşhur olmuş bir arabeskçi.

Asansöre bindi, yukarı çıktı. Kemal Sunal, ‘Bu herif gibiler ancak asansörle yükselir’ dedi.”

“İsminiz Neydi?” başlıklı bir başka bölümde yine Kemal Sunal, yine ikisinin de sevmediği arabeskçi var:

“Yılmaz Kalkavan’ın yemeğine davetliyiz. Kemal Sunal ve ben iki dirhem bir çekirdek giyinip, davetin yapıldığı otele gittik. Lobi kalabalıktı. Millet asansör bekliyordu, sıraya girdik. O meşhur arabeskçi yine geldi. Yanında televizyoncular, gazeteciler ve dostları vardı.

"SİNSİCE SIRITTI"
Bizi görünce sevinir gibi yaptı, sonra sinsice sırıttı. ‘Kemal Bey, sizi görmek ne güzel çok sevindim. Bana resminizi imzalar mısınız?’

Aklınca dalgasını geçiyordu. Kemal hiç duraksamadı, fotoğrafını çıkardı: ‘Hay hay efendim, isminiz neydi?"

"YALANCI CÜNEYT"
Gencabay, kitapta yazılanlara yanıt verdi. Usta sanatçı, "Cüneyt Arkın'ın yazdığı, söylediği her şey yalan, Benim Kemal Sunal'la hiçbir problemim yoktu. Çok sevdiğim takdir ettiğim bir oyuncu Kemal Sunal.

Cüney Arkın, neden bana iğrenç davranıyor. Benimle neden uğraşıyor. Ben ona hiçbir şey yapmadım. Ben hayatımda kimseyi kırmadım.

Ben şarkılarımı başkalarından almadım. Beni Türk halkı buralara getirdi." diye konuştu.