Canlı yayında Filistinli çocuğun Erdoğan’a yazdığı mektup okundu: ''Seni rabbime şikayet edeceğim''

Güncelleme:

Filistinli bir çocuğun Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a yönelik yazdığı iddia edilen "Bizi hayal kırıklığına uğrattı. Seni rabbime şikayet edeceğim" ifadelerinin yer aldığı mektup AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Akit TV'nin canlı yayınında okundu.

İsrail'in Gazze'ye ölüm saçan saldırıları tüm hızıyla devam ederken, Gazze'de İsrail ordusunun saldırılarında bütün ailesini yitiren Filistinli bir kız çocuğunun, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı iddia edilen bir mektup gündeme bomba gibi düştü.

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Akit TV'de Muhammet Binici'nin sunduğu ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Doğan'ın da konuk olarak katıldığı Gece Ajansı programında okunan mektupta Erdoğan’a yönelik "Neden güçlü orduların varken bize yardım etmedin?" diye soruldu, "Rabbime kavuşunca O'na, seni şikayet edeceğim. Bizi hayal kırıklığına uğrattın" sözleri yer aldı.

Danya isimli kız çocuğunun mektuba “Eğer bu mesajım size ulaşırsa bilin ki ben şehit olmuşumdur” sözleriyle başladığı görüldü.

İşte canlı yayında okunan o mektup:

Erdoğan amca adım Danya Ebu Muhsin. Siyonist ‘İsrail' bütün ailemi öldürdü. Babamı, annemi kardeşlerimi hepsini öldürdü. Allah'a şükür bombalamada sağ bacağımı kaybettikten sonra sadece beni hayatta bıraktı. Benimle ailemin başına gelenlere çok ama çok üzüldüm. Allah'tan Onlara rahmet dilemekten başka elimden hiçbir şey gelmiyor. Her şeye rağmen Allah'a şükrediyorum.

Ama Tayyip amca benim tek beklentim ve umudum sendin. Senden çok umutluydum. Bizi yalnız bırakmaz, mutlaka bize destek çıkacak ve yardıma gelecek diye seni çok bekledik ama ne yazık ki sen de bize yardıma gelmedin. Oysa bütün Gazze halkı seni zulme ve adaletsizliğe karşı çıkan haksızlığı kabul etmeyen ve her yerde mazlum Müslümanları destekleyen imdada yetişen bir Müslüman lider olarak tanıdı, bildi.

Tayyip amca fiilen yanımızda olamadığın ve imdadımıza koşamadığın için sana küskün ve kırgınım. Rabbime kavuşunca O'na, seni şikayet edeceğim. Bizi hayal kırıklığına uğrattığın ve bize yapılan zulme mani olmadığın için. Ayrıca Allah'ın Rasulü'ne de güçlü ordunuzun varlığa rağmen Amerika ve tüm kafirlerin siyonist İsrail'e fiilen yardım ettiği gibi bize yardım etmek ve bizi ölümden kurtarmak üzere gücünüzü ve ordunuzu göndermediğinizi anlatacağım. Allah bana yeter ve O ne güzel vekildir.