Demirhan Şerefhan iddialara yanıt verdi

Demirhan Şerefhan iddialara yanıt verdi
Güncelleme:

Erman Toroğlu ve Kaya Çilingiroğlu'nun suçlamalarına hedef olan Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, hakkındaki iddialar için, "Külliyen yalan! O haberleri okuyunca şoke oldum. Evimde huzur kalmadı" dedi.

Federasyon bünyesindeki 15 branşın faaliyetlerini 'ödenek yok' gerekçesiyle durdurduğu için tepki çeken ve ardından, Erman Toroğlu ile Kaya Çilingiroğlu'nun bazı suçlamalarına hedef olan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Demirhan Şerefhan, iddialara cevap verdi.

Spor yazarı Erman Toroğlu'nun bugün Sabah Gazetesi'nde yer alan, "Federasyonun hesaplarını incelediği müfettişlerden birini kendisine danışman yaptı. TESYEV'e tekerlekli sandalye satıyordu. 'Şirketi devret' deyince karısına devretti" iddiasının doğru olmadığını ifade eden Şerefhan, yönetim kurulunda yer alan Kaya Çilingiroğlu'nun istifa gerekçesi için de çarpıcı sözler söyledi. Şerefhan'ın açıklamaları şöyle:

"BEN BÜYÜK BİR ŞİRKETİN PATRONUYUM"

"Ben büyük bir şirket sahibi iş adamıyım. Şirketimiz nakliyat, turizm, danışmanlık, inşaat, hayvancılık, medikal ürünlerin pazarlaması ve daha birçok alanda faaliyet gösteriyor. Paravan bir şirket değiliz.

"DAHA ÖNCE DE BAŞKANLIK YAPTIM"

Ben, bu federasyonda 2000-2008 yılları arasında da başkanlık yaptım. 2002 yılında bir tekerlekli sandalye şirketi bana distribütörlük teklif etti, reddettim. 2008'de başkanlığı bırakınca aynı şirket bir daha geldi, bu sefer federasyonla alakam olmadığı için kabul ettim. 2012'de camiadan gelen istek üzerine yeniden federasyon başkanlığına aday oldum ve seçildim.

"TEKERLEKLİ SANDALYE SATTIĞIMI HERKES BİLİYOR"

Benim tekerlekli sandalye sattığımı herkes biliyordu. Bu gizli bir şey değil. 2009 senesinden itibaren TESYEV'e de ürün sattım. Başka bir markanın sandalyelerini alıyorlardı, ben daha kaliteli bir ürünü çok daha ucuza sattım. 

"MÜFETTİŞLER BÜTÜN HESAPLARI TEK TEK ARAŞTIRDI"

Benim için 'federasyondaki nüfuzunu kullanıp, TESYEV'e tekerlekli sandalye sattı' diyorlar. Bir hafta, 10 gündür müfettişler federasyona gelmeye başladı. Ve bu müfettişler federasyonun bütün hesaplarını araştırdı. Bütün muhasebe kayıtlarına baktılar. Paravan şirket var mı, yok mu diye araştırdılar. Ben başkan olduğum günden sonra, sahibi olduğum şirketten bir tane bile sandalye alımı yapılmadı.

"BEN ONURLU BİR İNSANIM"

Ben onurlu bir insanım. O şirketi karıma devrettiğim falan yok. Bunlar külliyen yalan. O haberleri okuyunca şoke oldum. İnanır mısınız, bu olaylar yüzünden evimde huzur kalmadı. Şu anda evimizde huzur yok! 

"KAYA AĞABEYİN İSTİFA GEREKÇESİ ÇOK BAŞKA"

Kaya ağabeyin (Çilingiroğlu) istifa meselesine gelince... Kendisini çok severim ama istifa gerekçesi çok başka... Biz 27 Ocak'ta yaptığımız yönetim kurulu toplantısında, bütün yöneticilerin telefonlarının birbirine gönderme kararı aldık ve uyguladık. Biz böyle yapıca Kaya ağabeyden bir mail geldi; 'Hangi dahinin fikridir bu cep telefonlarını halka açmak' diye. Bu mailden yarım saat sonra da istifasını bize gönderdi. 

KAYA ÇİLİNGİROĞLU ''NAMUSSUZLUK YA DA HIRSIZLIK DEĞİL AMA...'' - TIKLA

"ALLLAH'A ŞÜKÜR, VERİLMEYECEK HESABIM YOK"

Benim o iddia edilen yerlerden kazanılacak paraya ihtiyacım yok. Federasyondan maaş falan almıyorum. Bugüne dek tek kuruş harcırah da almadım, herhangi bir bordrom da yok. Üstüne üstlük benim firmam 30 bin Euro'luk sponsorluk yaptı."

Demirhan Şerefhan iddialara yanıt verdi - Resim : 1

Hürriyet