Hidayet Türkoğlu'ndan Rasim Ozan Kütahyalı'ya: Şeref yoksunu

Hidayet Türkoğlu'ndan Rasim Ozan Kütahyalı'ya: Şeref yoksunu

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Rasim Ozan Kütahyalı'nın yeniden ekrana dönmesine tepki gösterdi. Kütahyalı için ''Şeref yoksunu'' ifadesini kullanan Türkoğlu, Beyaz TV'ye de çağrıda bulundu.

Boşnaklara yönelik çirkin sözleri nedeniyle kamuoyunun tepkisini çeken Rasim Ozan Kütahyalı'nın geçtiğimiz gün yeniden Beyaz TV ekranlarına çıkarılmasına, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tepki gösterdi.

Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Türkoğlu, Kütahyalı için, "Şeref yoksunu" dedi ve "Mahkemece suçlu bulunan bu şeref yoksunu Rasim Ozan Kütahyalı'yı tekrar programa çıkararak hata yapan Beyaz TV'nin bu yanlıştan acilen dönmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

KANALIN ÖNÜNDE PROTESTO DÜZENLENMİŞTİ
Boşnaklar, Kütahyalı'nın tekrar Beyaz TV ekranlarına çıkmasına tepki göstermek için Beyaz TV önünde protesto düzenlemişti. Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Beyaz TV önünde yaptığı açıklamada Osman Gökçek'in söz vermesine karşın Kütahyalı'yı ekrana çıkarmasını kınamıştı.

NE OLMUŞTU?
Rasim Ozan Kütahyalı, Melih Gökçek'in oğlu Osman Göçek'e ait olan Beyaz TV'de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında Boşnak vatandaşlarına ırkçı ve belden aşağı hakarette bulunmuştu. Rasim Ozan Kütahyalı'nın hakareti sonrasında Boşnaklar protesto gösterileri yapmış ve Kütahyalı hakkında suç duyurularında bulunmuştu.

Bunun üzerine Sabah gazetesi dahi Rasim Ozan Kütahyalı'nın yazılarına son verirken, Beyaz TV de Kütahyalı'yı programdan çıkardı. Cumhurbaşkanlığından da Kütahyalı'ya tepkiler gelmişti.

Boşnaklara hakareti nedeniyle, Rasim Ozan Kütahyalı İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmıştı. Mahkeme, Kütahyalı'ya "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 10 ay hapis cezası vermiş ve iyi hal indirimi de uygulamamıştı.

Boşnaklar Rasim Ozan Kütahyalı yüzünden sokağa döküldü!Boşnaklar Rasim Ozan Kütahyalı yüzünden sokağa döküldü!