Karar yazarından Adalet Bakanı'na Adil Öksüz eleştirisi

Karar yazarından Adalet Bakanı'na Adil Öksüz eleştirisi

Elif Çakır ''Adil Öksüz büyük ihtimalle yurtiçinde'' sözleri üzerine sert bir yazı kaleme aldı.

Karar yazarı Elif Çakır'ın gündeminde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın 15 Temmuz darbe girişiminin  kilit ismi Adil Öksüz ile ilgili sözleri vardı.  

Adalet Bakanı Bozdağ, FETÖ’nün Havak Kuvvetleri imamı olduğu söylenen Adil Öksüz’ün hala yakalanamamasıyla ilgili "Dışarı çıkmış mıdır? Kanaatimce dışarı çıkması çok zor. Çünkü hemen arkasından her tarafta çok ciddi tedbirler alındı. Daha fazla saklanabileceğine ihtimal vermiyorum. Eninde sonunda yakalanacaktır. Adil Öksüz'ün Türkiye'de bu kadar saklanabilmesinin onun yetenekleriyle ilgili olmadığını, o kadar yetenekli bir adam olmadığını düşünüyorum. SAS komandoları bile kaçamadılar yani Adil Öksüz'ün kaçabilme ihtimali yok" açıklamasını yaptı.

Bu sözlere esli başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'na yakın durduğu iddia edilen Karar yazarı Elif Çakır eleştirdi:

 Çakır, Öksüz’ün kaçmadı açıklamasıyla ilgili “Ne yani sevinelim mi şimdi?” diye sorarken “Tamam da… Türkiye sınırlarının içerisinden kaçamamış olması ‘adaletin’ elinden kaçtığı gerçeğini değiştiriyor mu? 15 Temmuz darbesini yöneten Adil Öksüz, olay mahallinde ‘olağan şüpheli’ olarak suçüstü yakalanıp getirildiği adliye binasından resmen ‘hadi bana evyallah’ diyerek çekip gitmedi mi?” ifadelerini kullandı.