Mario Gomez'den Beşiktaş itirafı

Mario Gomez'den Beşiktaş itirafı
Güncelleme:

Alman golcü Mario Gomez, neden Beşiktaş'tan ayrıldığını Bayern Münih'in dergisine anlattı.

Eski takımının aylık dergisine özel bir röportaj veren Gomez formasını giydiği Wolfsburg'un başarısızlığıyla ilgili olarak "Potansiyelimiz var ki, bunu her idmanda fark ediyoruz. Ancak en üst seviyeye ulaşmak için, kafa da gerekiyor ki, şu anda biz sahada kalitemizi gösteremiyoruz. Başarı hikayelerimiz eksik, bu da belirsizlik ve güvensizlik oluşturuyor takım içinde" dedi.

Beşiktaş'tan neden ayrıldığını da anlatan Alman yıldız, "Yurt dışında harika zaman geçirdim. Türkiye'de ve İtalya'da tecrübeler edindim ve bu kararları verdiğim için çok memnunum. Beşiktaş'ta geçen sezon sportif olarak başarılı olmama rağmen, yaz aylarında geri dönmenin zamanının geldiğini hissettim. Bundesliga dünyanın en güçlü liglerinden biri, benim için de en çekici lig. Almanya'ya gitme kararımın nedeni buydu" şeklinde konuştu.

Münih'in evi olduğunu kaydeden tecrübeli oyuncu, "Allianz Arena benim evim. Bayern Münih'e karşı oynamak özel olacak. Bu harika kulüpte oynama şansına eriştim ve bunu unutmayacağım. O süre zarfında her şeyi kazandık, Şampiyonlar Ligi, Bundesliga, Almanya Kupası... Çılgın zamanlardı" dedi. 

CNN Türk