Nagehan Alçı, Sözcü'ye FETÖ operasyonuna tepki gösterdi

Nagehan Alçı, Sözcü'ye FETÖ operasyonuna tepki gösterdi
Güncelleme:

Milliyet yazarı Nagehan Alçı, darbe girişiminin ardından Gülen cemaatine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Sözcü’ye yönelik yapılan operasyona tepki gösterdi.

Nagehan Alçı operasyonu ''çok çok yazık, yine Fetullah Gülen'in ekmeğine yağ sürüldü'' sözleriyle değerlendirdi. 

''Birkaç gün önce Sözcü gazetesine FETÖ gerekçesiyle operasyon geldi ve gözaltı kararları çıktı. Çok çok yazık! Yine gerçek anlamıyla, büyük harfle HUKUK ve ADALET değil, yargısal aktivizm galip geldi. Maalesef bu operasyon da Fetullah Gülen’in ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbir işe yaramayacak. Gülen, kendi yönettiği korkunç suç örgütünü kamufle etmek için Türkiye’de yaşanan her abukluğu büyütmeyi çok iyi beceriyor. 15 Temmuz vahşetini yapan FETÖ gerçeğinin üstünü örtmek amacıyla “FETÖ diye bir örgüt yoktur. Bu uydurma gerekçeyle her muhalif tutuklanacak” propagandasını sürekli yapıyor. Kemalistlerin en sevdiği gazete olan Sözcü’ye operasyon Gülen’e tam istediği gri propaganda imkânını sunuyor.
Dileğim, sağduyunun galip gelmesi ve yargının bu yanlış işten dönmesi. Hâkimlerimiz gösterecekleri hukuk performansıyla “Türkiye’de hâkimler var” dedirtmeli...''

Nagehan Alçı, Sözcü'ye operasyona tepki gösteren çevrelerin Süleyman Yeşilyurt'un Atatürk'e hakaret ettiği için tutuklanmasını alkışlamaması gerektiğini belirtti.

Bıçağın diğer yüzü
Öte yandan, Sözcü operasyonuna çok haklı tepki gösteren Kemalist yurttaşlarımızın Süleyman Yeşilyurt’un tutuklanmasını alkışlaması da büyük yanlış. Hükümete muhalif bazı yazarlar da bu konuda çılgınca adam tutuklatma yarışına girerek yarın kendilerinin de bir gerekçeyle tutuklanmasının önünü açıyorlar. Yeşilyurt’un çirkin üslubundan ötürü her türlü sert protesto yapılmalı ama 15 sene önce yazdığı bir kitapta yer alan sözlerinden ötürü bir kişinin tutuklanması ayrı bir hukuk skandalı! Tıpkı Oğuz Güven’in tutuklanması gibi! Aynı şekilde Latife Hanım’ın bir mektubunu yayımladı diye “Derin Tarih” dergisinin bayilerden toplatılması da hukuksuzluk! Kemalistler maalesef bu hukuksuzluğu da savunuyorlar. 

Milliyet