TRT Çocuk'ta ''eşeğe tecavüz'' iddiası ortalığı karıştırdı

Güncelleme:

TRT Çocuk kanalında yayınlanan bir çizgi filmde, eşeğe tecavüz edildiği iddiası ortalığı karıştırdı.

‘Maysa ve Bulut / Kolaycılık’ isimli çizgi film TRT Çocuk kanalının YouTube sayfasına eklendi. Çizgi filmde erkek karakterin eşeğe tecavüz ettiği iddiası sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ
TRT Çocuk ekranlarına gelen bu görüntüye sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. 'TRT Çocuk' kısa süre içinde Türkiye'de en çok konuşulan konular arasına girdi.

TRT Çocuk'ta ''eşeğe tecavüz'' iddiası ortalığı karıştırdı - Resim : 1

TRT'DEN AÇIKLAMA GELDİ
Görüntülerde bir kişinin eşeğe cinsel tacizde bulunduğu iddialarının ardından TRT Çocuk'tan açıklama geldi.

TRT Çocuk'ta ''eşeğe tecavüz'' iddiası ortalığı karıştırdı - Resim : 2

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bugün bazı sosyal medya hesaplarından bilinçli bir şekilde servis edilen TRT Çocuk kanalına dönük iftira dolu yayınlar üzerine aşağıdaki açıklamanın gereği doğmuştur.

TRT Çocuk kanalımızda yayınlanan Maysa ve Bulut isimli çizgi filminde yer alan fırtına sahnesinde herkes telaşla koşturarak zararı azaltmak için çaba harcarken, bir oba sakini de eşeğini korumak için ahıra götürmeye çalışmaktadır.

Rüzgardan ötürü sallanan şalvarın göründüğü bu sahne; hastalıklı bir zihnin ürünü olarak akıl dışı bir iftirayla yorumlanmıştır.
Maalesef bazı haber siteleri de bu hastalıklı zihniyetin maksatlarına ortak olarak TRT Çocuk kanalına yönelik büyük bir iftiraya yayınlarında yer vermişlerdir.

Kendi sapık yaklaşımlarını, TRT Çocuk ve yörüklerin hayatının anlatıldığı Maysa ve Bulut çizgi filmini de alet eden bu aşağılık iftirayı, bütün varlığımızla ve inancımızla reddediyoruz.

TRT Çocuk kanalına bu türden iftiralarla dil uzatmaya tevessül edenleri milletimiz huzurunda bir kez daha lanetlediğimizi tekrar ediyoruz.

Gerekli tüm yasal süreçlerin başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Seçiniz...