Twitter'da ''Diktatörden hesap sorun'' şoku !

Twitter'da ''Diktatörden hesap sorun'' şoku !

Doğan Haber Ajansı'nın kurumsal Twitter hesabını çalıp "Diktatörden hesap sorun oyunuzu HDP'ye verin" mesajı paylaştılar.

Genel seçimlere sadece saatler kala Türkiye'nin önde gelen haber ajanslarından Doğan Haber Ajansı'nın twitter hesabı olan @dhainternet 'ten yapılan bir paylaşım sosyal medyaya bomba gibi düştü.

DHA'nn twitter hesabından yapılan paylaşımda "Diktatörden hesap sorun oyunuzu HDP'ye verin" mesajı yayınlandı.

Özellikle de son zamanlarda AK Parti Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Doğan Medya Grubu arasındaki gerginliğin arttığı düşünülünce bu paylaşım bir anda sosyal medyayı karıştırdı.

DHA'DAN AÇIKLAMA GELDİ: "HACKLENDİK"

Mesajın üzerine Twitter'da AK Parti'ye yakın çevreler büyük tepki gösterirken Doğan Haber Ajansı'ndan da bir açıklama yapıldı. DHA'dan yapılan açıklamada Twitter hesaplarının hacklendiği ve bu paylaşımın kendileri tarafından yapılmadığı belirtildi.

DHA'nın resmi internet sitesi dha.com.tr'de yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Resmi Twitter adresimiz olan @dhainternet hesabı hacklenmiştir. Kontrolümüz dışında atılan mesajlara itibar edilmemesini rica ederiz."

İşte Twitter'da bir anda olay olan o paylaşım:
dha-twitter-diktator-001.jpg

Bir anda sosyal medyanın ana konusu olan bu paylaşıma Twitter kullanıcıları da birbirinden ilginç yanıtlar yazdı. İşte onlardan bazıları:

dha-twitter-diktator-yanitlar.jpg