Arnold Schwarzenegger'e Türkiye'den davet

Arnold Schwarzenegger'e Türkiye'den davet

Koray Girgin, aktör Arnold Schwarzenegger'i Türkiye'ye davet edeceklerini söyledi.

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Milli Takımlar Sorumlusu Asbaşkan Koray Girgin, dünyaca ünlü eski vücut geliştirme şampiyonu, eski siyasetçi ve "Terminatör" filmleriyle bilinen aktör Arnold Schwarzenegger'i Türkiye'ye davet edeceklerini söyledi.

Girgin, yaptığı açıklamada, "Arnold Classic" adlı  organizasyonun Avrupa ayağı kapsamında İspanya'nın başkenti Madrid'e giden 68  yaşındaki Arnold Schwarzenegger'in, düzenlediği basın toplantısında, "En yakın  zamanda Türkiye'ye gidip bu müsabakaların ulusal boyutta olanlarını takip edip,  oradaki bazı spor salonlarını ziyaret etmek istiyorum ama bunun için beklediğim  tek şey davet edilmem" şeklindeki açıklama yaptığını anımsattı.
 
Bunun üzerine federasyon olarak harekete geçtiklerini ifade eden  Girgin, ünlü ismi en yakın zamanda Türkiye'de görmek istediklerini ifade etti.
 
Schwarzenegger'in düzenlediği yarışa birçok kez katıldıklarını  belirten Girgin, şöyle konuştu:
 
"İlk defa Arnold Schwarzenegger'den böyle bir teklif geldi. Biz de  önümüzdeki yıl yapılacak ilk Türkiye Şampiyonası'na kendilerini davet edeceğiz.  Başkanımız şu anda Malezya'daki Dünya Şampiyonası'nda. Dönünce yarışma tarihi  belirleyip tekrardan 'Terminatör'le bağlantıya geçerek kesin bir tarih  açıklayacağız. Dünyaca ünlü eski vücut geliştirme şampiyonu, eski siyasetçi ve  aktör Arnold Schwarzenegger, defalarca Mr. Olympia unvanını kazanmış bir  sporcudur ve dünyada vücut geliştirme sporunun yayılmasında en büyük emeği  geçenlerden biri olmuştur. Büyük yıldızın ülkemize gelmesi hem sporcularımızı  motive edecek hem de ülkemizin adına büyük reklam olacak. Schwarzenegger'e davet  maili attık. İnşallah en kısa zamanda davete ilişkin cevabını kamuoyuyla  paylaşacağız."