"Aramız bozuk, kanımız değil !"

"Aramız bozuk, kanımız değil !"

Dün akşam İstanbul'da yaşanan terör saldırısının ardından Beşiktaş ile Bursasporlu taraftarlar, kardeşlik görüntüsü sergiledi.

Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki maçın ardından Vodafone Arena çevresinde gerçekleşen iki patlama tüm Türkiye'yi yasağa boğdu. Saldırı sonrasında Beşiktaş ile Bursaspor taraftarları birlik beraberlik içerisinde paylaşımlarda bulundu.

Bursasporlu bir taraftar olan Çağıl Alperen Çörten, karşılaşma için İstanbul'a giden bir arkadaşının patlama sonrasında yaşadığı bir olayı sosyal medyahesabından şöyle anlattı:

"Arkadaşım Bursa'dan İstanbul'a otobüslerle geliyor Beşiktaş maçına gidiyor. Maçsonu ablasına gitmek için Bursa'ya dönmüyor ve oradan atkısını içine saklayarak ablasına gitmek için çıktığında patlamalar oluyor ve köşeye sığınıyor. Korkudan atkısının dışarı sarktığının farkına bile varmıyor. Bu gören Beşiktaş taraftarları, arkadaşımı alıp karnını doyurup 'Yatacak yerin var mı?' diye sorup ablasının evine sağ salim teslim ediyorlar. Bundan sonra Beşiktaş düşmanlığı benim için bitmiştir. Aramız bozuk kanımız değil."

111481452842.jpg

Çağıl Alperen Örten'in bu sözlerle anlattığı olayda özellikle Beşiktaş taraftarlarının davranışı büyük takdir topladı.

Olayların hemen ardından Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre Üyesi Marlo Baran, sosyal medya hesabından, "2 Bursalı arkadaşımız yanımızda. Taksiler gitmiyorlar, yollar kapalı, biz arkadaşları semtten çıkarıp konvoylarına bindireceğiz." şeklinde tweet atmıştı.

111481452853.jpg

Bu arada Bursaspor taraftar gruplarından biri de olaylar sonrasında "Bursa da bizim Beşiktaş da bizim. Vatan, her şeyin üstündedir. Tüm Türkiye'ye geçmiş olsun. Bu artık son olsun." paylaşımında bulundu. 

111481452877.jpg

111481452862.jpg

Sporx