Fenerbahçe'den çok sert açıklama !

Fenerbahçe'den çok sert açıklama !

Fenerbahçe, Shakthar Donetsk ile oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi maçı öncesi yayıncı kuruluşa yönelik sert bir açıklama yayınladı.

Fenerbahçe Kulübü, Shakthar Donetsk ile oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçı öncesi yayıncı kuruluşa yönelik çok sert bir açıklama yayınladı.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden "Kamuoyuna duyuru" başlığıyla yapılan açıklama şöyle:

"Bugün oynanacak (oynanan) UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçının Digitürk tarafından başta Fenerbahçeli taraftarlarımız olmak üzere tüm futbolseverlere 30 TL ücret karşılığı satılmasını şiddetle kınıyoruz.

Digitürk'e üye olan ve Spor Paketi aboneliği satın alan tüm taraftarlarımızın ve de bütün futbolseverlerin bu mağduriyeti ile ilgili olarak söz konusu kurumun bu yanlıştan döneceği umuduyla maç saatine kadar bekledik.

Ancak ilgili kurumun bu kararından taviz vermemesi üzerine işbu açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Digitürk kurumu bilmelidir ki, Profesyonel Futbol Takımımız'ın bundan sonra oynayacağı Avrupa Kupası maçlarında haksız kazanç içeren bu tarz uygulamaları sürdürdüğü taktirde her türlü  tedbir ve yaptırım kulübümüz tarafından uygulanacaktır.

Bu yaptırım ve tedbirlerimiz; bundan sonraki tüm karşılaşmalarımızın Digitürk tarafından yayınlanmasını önlemeye yönelik yasal girişimlerimizi de kapsayacaktır.

İlgili kuruma öneri ve tavsiyemiz en kısa süre içinde bu tarz uygulamalardan vazgeçmeleri yönündedir. Kamuoyuna duyurulur."