''Fenerbahçe sezonun flaş ekibi''

''Fenerbahçe sezonun flaş ekibi''

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Fenerbahçe ile oynanan hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, "Çok güçlü bir ekibe karşı oynadık. Sezonun flaş ekibi. Yaptığı transferler Türkiye liginin üzerinde gibi görülüyor. Biz de iyi mücadele ettiğimizi düşünüyoruz" dedi.

Sergen Yalçın, takımının Fenerbahçe ile yaptığı hazırlık karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında, iyi bir hazırlık maçı olduğunu belirtti.

Bir haftalık çalışmanın ardından maç yapmalarına rağmen iyi oynadıklarını dile getiren Yalçın, "Çok güçlü bir ekibe karşı oynadık. Sezonun flaş ekibi. Yaptığı transferler Türkiye liginin üzerinde gibi görülüyor. Biz de iyi mücadele ettiğimizi düşünüyoruz. Oyuncularımız henüz hazır olmamasına rağmen iyi niyetliydiler" diye konuştu.

Sezon başına kadar hazır olacaklarını düşündüğünü ifade eden Yalçın, 3-4 hafta sonra daha hazır duruma geleceklerini belirtti. Yabancı transferi yapmayı düşündüklerini aktaran Yalçın, 2-3 oyuncu transferiyle çok daha alternatifli çok daha iyi bir takım haline geleceklerini söyledi. Santrfor, ön libero ve sol kanata oyuncu alma planları olduğunu açıklayan Yalçın, "Kafamızda planladığımız 3 oyuncu var. Görüşme aşamasındayız. Katarsak alternatifli kadro haline gelebiliriz" dedi.

Süper Lig'deki 14 yabancı kuralının çok gereksiz olduğunu savunan Yalçın, "Çünkü 14 oyuncu almak çok ciddi bir bütçe istiyor. Hem federasyona hem oyunculara ödüyorsun. Bu çok zor. Bana göre kalitesiz yabancıların Türkiye'ye gelmesi için bir fırsat" ifadelerini kullandı. Sergen Yalçın, kendilerinin en fazla 10 yabancı oyuncu alabileceklerini söyledi.

Fenerbahçe'nin Nani, Van Persie transferinin sorulması üzerine Yalçın, "Dünya çapında oyuncular. Fenerbahçe'nin bunları Türk futboluna kazandırması mutluluk verici. Fenerbahçe için bence çok iyi transferler. Türkiye'nin ve Fenerbahçe'nin tanıtımında çok önemli olacağını düşünüyorum" diye konuştu.