Beşiktaş Başkanı Çebi derbilere yabancı hakem istedi!

Beşiktaş Başkanı Çebi derbilere yabancı hakem istedi!
Güncelleme:

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, gerçekten bir sorun olması durumunda hakemleri eleştirdiğini belirterek "Yurt dışından yabancı futbolcu nasıl transfer ediyorsak, hakemler de transfer edilmeli. Özellikle derbi maçları için yapılmalı. Genç hakemler hata yapınca anlayışlı oluyorum, ama tecrübeliler yapınca kabullenmekte zorlanıyorum" dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, spor gündeminde yer alan konularla ilgili olarak Sabah yazarı Tuba Kalçık'a açıklamalarda bulundu.

Geçmişte popülizm uğruna çok gereksiz transferlerin yapıldığını belirten Çebi, kulüplerin şimdi bunun ceremesini çektiğini söyledi.

"Böyle popülist transferler aşırı borçlanmaya da yol açtı. Beşiktaş'ta iki sene önce öyle gereksiz transferler yapılmış ki, boşuna para ödediğimiz futbolcular var" ifadesini kullanan Çebi, "Şov yapılsın diye transfer edilen isimlere milyon Euro'lar ödeniyor. Popülizm zaten Türk futbolunu bu hale getirdi" diye konuştu.

Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in "Kulüp başkanları basın önüne çıkıp hakemleri eleştiriyor. Sonrasında da çoğu başkan beni arıyor" şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

"Ben hiç aramadım, aramam da. Gerçekten sorun varsa hakemleri eleştiririm. Yoksa sırf eleştirmek için yapmam. Yurt dışından yabancı futbolcu nasıl transfer ediyorsak, hakemler de transfer edilmeli. Özellikle derbi maçları için yapılmalı. Bakın genç hakemler hata yapınca anlayışlı oluyorum ama tecrübeliler yapınca kabullenmekte zorlanıyorum."

Tuba Kalçık'ın yazısının tamamı için...