Markovic sakatlıklarla boğuşuyor !

Markovic sakatlıklarla boğuşuyor !

Lazar Markovic, tedavisi için bu kez de Portekiz’in yolunu tuttu...

Önce Türkiye’de tedavi gören, ardından İngiltere’deki doktorlarına gözüken Sırp oyuncu, kalan haftalarda takıma daha çabuk katılabilmek için bu kez de Portekiz’in yolunu tuttu. Teknik Direktör Pereira tarafından Porto Kulübü’ndeki uzman bir hekime gönderilen genç yıldız, iki haftadır iyileşmeye çalışıyor

Fenerbahçe’nin sezon başında Liverpool’dan kiraladığı Lazar Markovic yaklaşık iki aydır forma giyemiyor.

Sarı-lacivertli forma altında oynadığı maçlarda hızı ve tekniği ile farkını hemen hissettiren ve takıma ciddi katkı sağlayan Sırp oyuncu sakatlık illetinden bir türlü yakasını kurtaramadı. 
En son 5 Şubat’ta deplasmanda Antalyaspor ile oynanan lig maçında forma giyen genç futbolcu bir türlü takıma geri dönemedi. Önce Türkiye’de tedavi gören, ardından İngiltere’deki doktorlarına gözüken Markovic, kalan haftalarda takıma daha çabuk katılabilmek ve şampiyonluk yolunda arkadaşlarına destek verebilmek için son çare olarak Portekiz’in yolunu tuttu.    

ADIM ADIM GİDİYOR
Sırp oyuncu, Teknik Direktör Pereira’nın yönlendirmesi doğrultusunda Porto Kulübü’nün sağlık heyetindeki uzman bir hekime yaklaşık iki haftadır tedavi oluyor. Buradaki rehabilitasyon merkezinde uzun süredir çalışan Markovic, kalan haftalara sağlam şekilde yetişmeye çalışıyor. Genç oyuncunun, yavaş yavaş düzelmeye başlayan sakatlığının yeniden nüksetmesini önlemek için Porto’da kaldığı öğrenildi. Markovic’in, buradaki tedavi sayesinde hem daha çabuk, hem de daha sağlam şekilde sahalara dönmesi bekleniyor.    

GERİDE KALDI    
Aynı bölgede forma giyen Nani 38, Alper Potuk 33, Volkan Şen 32 maçta forma giyerken Markovic’in maç sayısı çok gerilerde kaldı. Bu sezon 20 maça çıkan, iki gol ve üç asistlik performans ile oynayan genç kanat oyuncusu, sakatlığı sebebiyle birçok karşılaşmayı kaçırdı. Teknik Direktör Pereira’nın planlarında önemli yer tutan Sırp futbolcunun dönüşü kritik haftalarda teknik heyeti de bir hayli rahatlatacak.
 
Yine sakatlandı  
Markovic gibi bu sezon sakatlık sorunlarıyla boğuşan bir başka isimse Meireles oldu. Dizinden geçirdiği operasyon sebebiyle 18 maçta forma giyen tecrübeli futbolcu tekrar sakatlandı. Portekizli, çalışmalarını takımdan ayrı özel program eşliğinde sürdürüyor.    
 
11
Markovic, sakatlığından dolayı  11 resmi maç kaçırdı. Ligde arka arkaya 5 maçta, Kasımpaşa, Bursaspor, Beşiktaş, Akhisar ve Kayseri, Avrupa Ligi’de 4 maçta L.Moskova ve Braga eşleşmeleri ve kupada 2 Amed maçında Sırp yıldız formasını giyemedi. Markovic toplamda  18 maç oynamadı.

Milliyet