Neto için son atak

Neto için son atak

Beşiktaş, Juventus forması giyen Brezilyalı kaleci Neto'dan vazgeçmiyor.

Siyah-beyazlılar aile baskısı nedeniyle imza atmak üzereyken son anda İtalya’da kalmaya karar veren Neto’dan umudunu kesmedi. Başkan Fikret Orman’ın takımda görmeyi çok istediği 26 yaşındaki file bekçisi ile son bir görüşmenin daha yapılacağı belirlendi.

Dnipro Kulübü ile Boyko ve Douglas için yürütülen transfer görüşmelerini yavaşlatan Beşiktaş Yönetimi, Juventus’un yedek file bekçisi Neto’ya son bir baskı daha uygulayacak.

Beşiktaş’a imza atmak üzereyken ailesi tarafından bu fikrinden vazgeçirilen Brezilyalı kaleci için yönetim bir girişimde daha bulunacak. Hem Neto hem de Milanlı Zapata için İtalya’ya birkaç kez çıkarma yapan Başkan Fikret Orman’ın özellikle 26 yaşındaki Brezilyalı kaleciyi çok istediği ifade edildi.

Boyko ve Douglas konusunda Dnipro ile temaslarını kesmeyen siyah-beyazlı yönetim hem kaleci hem de stopere en iyi takviyeyi yapmaya çalışıyor.

Neto dışında kale için Boyko, Hajduk Split’te oynayan Kalinic ve PSG’de yedek bekleyen Sirigu’yu düşünen siyah-beyazlı kulüp stoper bölgesi için de farklı alternatiflerle görüşmeye devam ediyor. Stoper ve kaleci transferini aynı anda bitirmeye çalışan yönetim bu bölge için Atletico Madrid’li Stefan Savic ve yine İspanyol kulübünün Getafe’de kiralık oynayan Velazquez’i de gündeminde tutuyor.

Bordeaux’lu Lamine Sane ile de bağlarını koparmayan siyah-beyazlılar transferi çok zor olsa da Bursasporlu Serdar Aziz’i de stoper listesinde tutuyor. Milli oyuncunun sözleşmesinin sezon sonu bitecek olması nedeniyle Beşiktaş’ın bu konuda tüm şartları zorlayacağı aktarıldı.

Milliyet