Ozan Tufan beğendiği 3 yıldızı açıkladı

Ozan Tufan beğendiği 3 yıldızı açıkladı

Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan; Paul Pogba, Toni Kroos ve Xabi Alonso'yu beğendiğini söyledi...

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Ozan Tufan,  çalışmalarının karşılığını sarı-lacivertli takıma transfer olarak ve A Milli  Futbol Takımı'nın formasını giyerek aldığını söyledi.
 
Sarı-lacivertlilerin 20 yaşındaki futbolcusu, Fenerbahçe Dergisi'ne  yaptığı açıklamada genç yaşta yakaladığı başarıları anlattı.
 
Ozan, Bursaspor'da oynarken hayallerinin peşine gittiğini belirterek,  şöyle konuştu: "Zaman zaman kadro dışı ya da yedek kaldığım anlar da oldu ama  yılmadan çalıştım, çünkü iyi ve başarılı olmak zorundaydım. Nitekim bu  çalışmalarımın karşılığını A Milli Takım'da ve Fenerbahçe'de forma giyerek  alıyorum. Genç yaşta bu denli önemli başarılara imza atan bir futbolcu hakkında  kuşkusuz en çok yorum yapılan konu da, bulunduğu noktanın beni şımartmasıdır. Ben  o evreleri geçtim. Benim tek amacım var, o da kalıcı olmak."
 
Kendi bölgesinde forma giyen yıldız oyuncular Paul Pogba, Toni Kroos  ve Xabi Alonso'yu beğendiğini dile getiren Ozan, Fenerbahçe Teknik Direktörü  Vitor Pereira'nın kendisinden istediklerini şöyle kaydetti: "Pereira, benden top kazanmamı ve hücuma destek vermemi istiyor. Rakip  takım hücumdayken de defans yapmamı istiyor. Fatih Terim de, arka bölgeye  yapacağım koşularla tehlikeli olabileceğimi dile getiriyor. Antrenmanlardan sonra  izlediğimiz analizlerde bu özelliğimi ben de fark ettim."
 
Antrenmanlarda çok fazla şut atarak gol atma yeteneğini geliştirmeye  çalıştığını aktaran Ozan, "İdmanlarda farklı bir şut tekniği deniyorum. Bunu da  maçlarda hayata geçirmeye çalışıyorum. Maçlarda gol olması için çok fazla sayıda  kaleye şut çekiyorum. Aceleci davranmadan, panik olmadan şutlarımı devam  ettireceğim" değerlendirmesinde bulundu.