Talisca transferinde protokol krizi !

Talisca transferinde protokol krizi !
Güncelleme:

Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, Talisca transferi için alıcılara “Gelin protokol yapalım. Alalım size satalım” önerisi yapıyor. Talipliler, “Tapuyu al, öyle gel” diyor. Başkan, “Elimde kalırsa ne yaparım” derdinde.

Talisca konusunda Beşiktaş’ta hareketli günler yaşanıyor. Bu oyuncunun 21 milyon euroluk satın alma opsiyonunu Beşiktaş’ın kullanması için 4 günlük süresi var. Ancak hala Beşiktaş, yıldız oyuncunun taliplileri ile bir protokol yapamadı. Bu durum Siyah-Beyazlı yönetimi kara kara düşündürüyor. Avrupa’nın her yerine dağılmış Benfica’nın menajerleri, Siyah-Beyazlı yönetimin her platformda karşısına çıkıyor ve işi zora sokuyor. Şu ana kadar Beşiktaş’ın oyuncunun alıcıları ile yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç çıkmadı. 

YAZILI VE SOMUT TEKLİFLER YOK 

Başkan Fikret Orman’ın yürüttüğü görüşmelerde talipli olan kulüplere, “Biz 21 milyon euroya alalım, size de Benfica’nın istediğinden daha makul bir fiyata satalım” önerisi yapıyor. Ancak Liverpool başta olmak üzere alıcı olan kulüpler, “Önce tapuyu al, sonra görüşelim” karşılığını veriyor. Bu durumda Siyah-Beyazlılar, “Ya alırsak ve hiç kimse bu parayı vermezse, elimizde kalırsa ödemeleri yapacak kaynağımız yok?” endişesi taşıyor. Çünkü Talisca’yı istediği öne sürülen kulüplerden hiç birinin sözü edilen 30-35 milyon euroluk teklifi yazılı ve somut değil. 

BİZZAT FİKRET ORMAN İLGİLENİYOR 

Bu nedenle yöneticiler, “Ya Benfica’nın olduğunu iddia ettiği teklifler balon çıkarsa” diye olaya kuşkulu yaklaşıyor. Çünkü Benfica’nın da Siyah-Beyazlı kulüpten 21 milyon euroyu almak için böyle bir piyasa çalışması yaptığı ihtimali de var. Teknik Direktör Şenol Güneş’in de yönetime, “Talisca olmasa da olur. Onsuz da yapabiliriz” şeklinde verdiği rapor Başkan Fikret Orman’ı rahatlatıyor. Yine de Başkan Orman’ın, “Al-sat” yöntemini uygulamak için yoğun çaba gösterdiği belirtiliyor. 

Akşam