için kaldı

Premier Lig'de VAR kararı olay çıkarttı!

Premier Lig'de VAR kararı olay çıkarttı!
Güncelleme:

Sheffield United ile Newcastle United arasında oynanan maçta Jonjo Shelvey'nin attığı gol büyük tartışma yarattı.

Newcastle United, Sheffield United'ı tartışmalı bir ikinci golle birlikte Bramall Lane'de 2-0 mağlup etti.

Newcastle'ın maçı koparan ikinci golünde, yan hakem ofsayt bayrağını kaldırdı ve kaleci de dahil olmak üzere tüm Sheffield United oyuncuları içgüdüsel olarak durdu. Hatta, Shelvey dışındaki tüm Newcastle oyuncuları da koşmayı bıraktı ve sahasına doğru döndü.

Shelvey, yaklaşık 40 metre boyunca boş ve sakince koşusunu yaptıktan sonra kaleye topu vurdu. Kaleci de engellemek için hiçbir şey yapmadı, top filelerle buluştu.

Daha sonra VAR devreye girdi ve golün nizami olduğunu belirterek geçerli saydı. Bunun üzerine İngiltere'de büyük bir tartışma çıktı.

"HAKEMLER BİLE NE KARAR VERECEĞİNİ BİLEMİYOR"

Sheffield United Menajeri Chris Wilder, pozisyonla ilgili olarak maçtan sonra, "Oyuncularımın elinden yaşama sevincini söküp aldılar. Sadece oyuncularımın değil 30.000 taraftarın da öyle. VAR'dan sonra bu oyun herkes için çok zor bir hale geldi. Futbol, VAR ile birlikte tamamen değişti. Artık, eskisi gibi değil, yeni bir oyun. İşimizi yeniden öğrenmemiz gerekiyor." dedi.

VAR'ın futbolda çok tartışma yarattığını söyleyen Wilder, "VAR çıktıktan sonra, her maç sonu VAR'ı konuşuyorum. Tüm basın toplantılarımın büyük çoğunluğu bu konuya gidiyor. Bıktım, gerçekten bıktım. Her hafta farklı bir uygulama gerçekleşiyor. Hakem bile ne karar vereceğini bilmiyor. Önceki hafta verilmeyen bir karar, bir sonraki hafta veriliyor. Kimse ne yapacağını bilmiyor." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Kaynak: Sporx