Elon Musk duyurdu; Twitter’a bir yeni özellik daha

Elon Musk duyurdu; Twitter’a bir yeni özellik daha
Güncelleme:

Twitter'ı satın aldıktan beri sosyal medyanın en çok kullanılan platformuyla ilgili attığı her adım dikkat çeken Elon Musk, Twitter'da yakında devreye alınacak yeni özelliği açıkladı.

Olaylı bir satın alma sürecinden sonra 44 milyar dolar ödeyerek sosyal paylaşım platformu Twitter’ı satın alan Elon Musk’tan yeni bir hamle geldi.

Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Musk, aynı video izlenme sayılarının görüldüğü gibi bir takip sisteminin diğer mesajlara da geleceğini açıkladı.

Musk, bu konu üzerinde çalışmaya devam ettiklerini ve birkaç hafta içinde paylaşılan tweetlerin kaç kişi tarafından görüldüğünün belirtilebileceğini duyurdu.

Öte yandan Musk, bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştıklarını ve kullanıcıların hesap durumlarının görülebileceğini söyledi. Musk, yeni güncelleme ile kullanıcıların yasaklı olup olmadığının görülebileceğini dile getirdi.

KULLANILMAYAN HESAPLAR SİLİNECEK

Elon Musk, ayrıca Twitter’ın bir süre sonra alan açmak için kullanılmayan ve atıl hesapları sileceğini duyurdu.

Musk silinecek hesaplar için ise, “Hiç tweet atmamış olmak ve yıllarca hesaba giriş yapmamış olmak hesapların silinmesi için yeterli olacak” dedi.