YouTube'un CEO'su istifa etti

YouTube'un CEO'su istifa etti
Güncelleme:

Çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformu olan YouTube’un 9 yıllık CEO’su Susan Wojcicki istifa etti.

YouTube’un 9 yıldır CEO’luk görevinde bulunan Susan Wojcicki bugün tüm çalışanlarında gönderdiği e-posta ile istifa ettiğini duyurdu. YouTube kanal sahiplerine belirli sayıda aboneye ulaştıktan sonra gönderdiği plaketlerle bilinen ünlü CEO, istifayı yeni bir sayfa açmak için yaptığını açıkladı.

Video paylaşım platformu YouTube, 9 senelik CEO istifa haberini, resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Platform, bu konu için yaptığı paylaşımda yaptıkları için Susan Wojcicki’ye teşekkür etti. Ek olarak da aynı gönderide Wojcicki’nin veda mektubunu paylaştı.

Susan Wojcicki, YouTube için CEO görevinde 2015 yılında başladı. Ünlü iş insanı, bundan önce de Google bünyesinde çalışıyordu. Wojcicki, Google için ise 1997 yılında çalışmaya başlamıştı.

“Aileme, sağlığıma ve tutkulu olduğum kişisel projelerime odaklanan yeni bir sayfa başlatmak için” ifadeleriyle istifa ettiğini açıklayan YouTube CEO’sunun yerine geçecek isim ise şimdiden belli oldu. YouTube’dan Neal Mohan, sosyal medya platformunda CEO görevine başlayacak.

Mohan, Google’da uzun yıllar boyunca görüntü ve video reklamlarından sorumlu başkan yardımcısı konumunda çalıştı. Neal Mohan, 2015 yılında YouTube üzerinde Susan Wojcicki’nin yardımcısı olarak devam ediyordu.