İlber Ortaylı'dan AK Partililere tokat gibi Mansur Yavaş yanıtı

Güncelleme:

Tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ankara'da yaşanan sel nedeniyle AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen isimler tarafından eleştirilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a "25 sene altyapı olarak ne yaptınız Ankara'ya" diyerek destek verdi.

Tarihçi-yazar Prof. Dr. İilber Ortaylı Youtube'da yayınlanan Kafa TV'nin konuğu oldu. 

Ortaylı, son dönemde sağanak yağış nedeniyle selin yaşadığı Ankara'da eski yönetimi eleştirerek Mansur Yavaş'ı beğendiğini söyledi. 

 Ortaylı, "Çok kısa zamanda çok iyi işler yapıyor. Siz bu utanmazca tenkitleri, yok sel sularında bir şey yapmamış da... Sizinkinin ne yaptığını görüyorum. 25 sene idare ettiniz ne yaptınız? Şehrin sel sularından Ankara sel mıntıkası oldu. Aşırı yağmur olan yıllarda çok kötü su baskınlarının olduğu ama her sene bahar yağmurlarında bir yerlerin su altında kaldığı belli. Altyapı olarak ne yapmışsınız 25 sene? Yolların sütüne garip garip taklar yapmak falan..." diye konuştu. 

Nüfusu artan bir yerde son seçilen yerel yöneticiye yüklenmenin akıllıca olmadığını söyleyen Ortaylı, "Ben Mansur Bey'i belediye reisi olarak savunuyorum. Eski kasabaları gezdim. Beypazarı, Nallıhan hepsi çöküntü içindeydi. Beypazarı'nı canlandırdı" dedi.