Muratpaşa Belediyesi'nin Eski Lara’da çalışmaları son sürat

Muratpaşa Belediyesi'nin Eski Lara’da çalışmaları son sürat
Güncelleme:

Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın doğa harikası falez bandı boyunca uzanan eski Lara Caddesi’nde bisiklet ve yürüyüş yollarıyla birlikte başladığı yenileme çalışmalarını Ramazan Bayramı öncesi tamamlamayı hedefliyor.

Antalya’nın doğa harikası falez kıyı bandında plajları, Deniz Yüzü ve Dağ Yakası kafeleri ve parklarıyla bütünlüklü bir yaşam alanı oluşturan Muratpaşa Belediyesi, yaklaşık 5 kilometrelik eski Lara Caddesi’nde yenileme çalışmalarını geceli gündüzlü devam ediyor. Caddede bisiklet ve yürüyüş yollarını da kapsayan yenileme çalışmalarında Fen İşleri Müdürlüğü, sıcak asfalt serimine başladı. Muratpaşa Belediyesi, caddede çalışmaları, 2 Mayıs’ta başlayacak Ramazan Bayramı öncesi tamamlamayı hedefliyor. 

MUTLU BİR YAZ İÇİN MURATPAŞA

Belediyenin, falez bandını bir yaşam alanına dönüştüren ilk çalışması Ziya Gökalp Kent Parkı ve Deniz Yüzü Kafe oldu. Antalya’nın Akdeniz’e uzanan en uç noktası Bababurnu’nda bulunan park ve kafe, Kasım 2017’de hizmete açıldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin bir diğer işletmesi Dağ Yakası Kafe ve Erdal İnönü Kent Parkı ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiç şüphesiz ki, Antalya dünyanın en güzel yeridir” dediği Erenkuş’un yanı başında yer alıyor. Haziran 2017’de törenle açılışı gerçekleştirilen kent parkıyla falez kıyı bandında uzun süre atıl durumda bekleyen 25 bin metrekare genişliğindeki bir alanı yeniden kente kazandırıldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin ayrıca çalışmaların devam ettiği falez bandında Erdal İnönü Kent Parkı, İnciraltı, Mobil ve Konserve Koyu falez plajları da yer alıyor.