KDP'den PKK açıklaması: Sürekli kaçış halindeler

KDP'den PKK açıklaması: Sürekli kaçış halindeler
Güncelleme:

Peşmerge'nin kıyafet değiştirerek terör örgütü PKK'ya karşı savaştığı iddialarına KDP'den yanıt geldi. TSK'nın operasyonlarına destek verilmediği belirten KDP, ''Savaşamadıkları zaman kaçıyorlarsa burada KDP'nin bir hatası yok'' açıklamasını yaptı.

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokratik Partisi, terör örgütü PKK'nın daima kaçış halinde olduğunu bildirdi.

KDP Sözcüsü Mahmud Muhammed, PKK'nın "KDP, TSK ile ortak hareket ediyor" iddialarına ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

Partilerinin TSK'nın PKK'ya karşı yürüttüğü operasyonlarla herhangi bir bağlantısının olmadığını vurgulayan Muhammed, "(KDP) Asla PKK'nın savaşması veya savaşmamasının önünü kapatmamıştır. Savaşamadıkları zaman kaçıyorlarsa burada KDP'nin bir hatası yok." ifadelerini kullandı.

Muhammed, şöyle devam etti:

"PKK, asılsız ithamlardan vazgeçmelidir. Onlar da çok iyi biliyor ki KDP'nin bu savaşta bir parmağı olsaydı, PKK daha kötü bir durumda olacaktı. Bize göre bu istikrarsızlığın en iyi çözümü PKK'nın Kürdistan Bölgesi'nin yakasından düşmesidir."

KDP Sözcüsü Muhammed ayrıca, PKK'nın Türkiye toprakları içinde çatışamadığını ve devamlı kaçış halinde olduğunu kaydetti.

PKK'ya yakın kaynaklar KDP'li peşmergelerin TSK kıyafeti giyerek PKK'ya karşı savaştıklarını iddia etmişti. 

Etiketler PKK TSK kdp