Prim borcu olan milyonlarca kişiye bir müjde daha

Prim borcu olan milyonlarca kişiye bir müjde daha
Güncelleme:

Bağ-Kur'a prim borcu olan esnaflar yeni bir düzenleme yürürlüğe giriyor.

Calışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, 2 ay ve daha fazla Bağ-Kur prim borcu olan esnafın, sağlık hizmeti almasını sağlayacak düzenlemenin müjdesini verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Milliyet'ten Abdullah'a Karakuş'a önemli açıklamalarda bulundu.

İlk aşamada 12 aydan fazla prim borcu olanların talep halinde borçları silinip hizmetleri dondurulacak" diyen Bakan Müezzinoğlu, "İstedikleri zaman dondurulan hizmetlerini cari asgari ücretin yüzde 32'si üzerinden prim ödeyerek canlandırabilecekler. Sağlık ve emeklilik primleri ayrı ayrı tanımlanacak" dedi.

1-2 AYA MECLİS’TE

Önümüzdeki günlerde gündemimizde Bağ-Kur’lu esnafımızın sağlık hizmeti alabilmesi için bir düzenleme hazırlığı var. Çünkü özellikle 2016’nın zor koşulları veya kendi özelindeki zorluklar nedeniyle Bağ-Kur primlerini 2 ay ödeyemeyenlere 2017’nin başından itibaren sağlık hizmeti sunamıyoruz. Şimdi onlarla ilgili düzenlemenin alt yapısını hazırlıyoruz. İnşallah önümüzdeki bir iki ay içinde yasalaştırmayı planlıyoruz. Herhangi bir nedenle 2 ay süresince Bağ-Kur primini ödeyemeyen esnafımız için sağlık hizmeti alabilecekleri bir düzenleme yapacağız.

Milliyet