Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Hacı Boydak serbest bırakıldı

Kayseri cemaate yönelik operasyonda tutuklanan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak tahliye oldu.

Hacı Boydak serbest bırakıldı
A+ A-

Kayseri'de Gülen cemaatine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklanan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak tahliye oldu.

Boydak'ın yargılanmasına tutuksuz devam edilecek. Boydak Holding Ceo'su Memduh Boydak hakkında ise bir karar çıkmadı.  Hacı Boydak ve kardeşi Memduh Boydak, 70 gündür Sincan Cazaevi'nde tutuklu bulunuyordu.

İSTİKBAL VE BELLONA DAHİL 41 ŞİRKETİN SAHİBİ
1957 yılında kurulan Boydak Holding, 8 ayrı sektörde 41 şirkete sahip. Boydak Holding çatısı altında, İstikbal, Bellona, Mondi, İstikbal Mutfak - Banyo, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi firmalar bulunuyor. 14 bine yakın çalışanı bulunan holding, 140 ülkeye ihracat yapıyor.

Yurtdışında 342 bayisi bulunuyor. İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklananTürkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 7, ikinci en büyük sanayi kuruluşu listesinde ise 1 şirketi ile yer alıyor. 201 yılında 6.9 milyar lira ciro elde etti.

BOYDAK HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan soruşturma kapsamında 05 Mart 2016 tarihinde tutuklanan Sn. Hacı Boydak yapılmış olan tahliye talebine istinaden bugün ilgili yargı merciince tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol yükümlülükleriyle tahliye edilmiştir.

Her daim ifade ettiğimiz üzere Türk adaletine ve devletimize olan güvenimiz ve bağlılığımız tamdır. Temennimiz diğer aile bireyimiz Sn. Memduh Boydak’ın da en kısa sürede aramıza dönmesidir. Boydak Ailesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimize ve milletimize bağlılıkla çalışmaya ve güzel ülkemiz için değerler üretmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mustafa Boydak

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı