''Komutanları merdivenlerden sürüklediler''

''Komutanları merdivenlerden sürüklediler''

Darbe gecesi Genelkurmay Karargahı'ndaki kuvvet komutanlarının merdivenlerde sürüklendiği iddia edildi.

CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Parametre programında, Genelkurmay'daki kamera kayıtlarında, kuvvet komutanlarının merdivenlerde sürüklenme görüntülerinin olduğunu söyledi.

CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, bu sabah CNN Türk'te yayınlanan Parametre programında Genelkurmay Başkanlığı'nda 15 Temmuz gecesinde yaşananları gösteren kamera kayıtlarına dair çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

Fırat, dün çıkan kayıtların devamında kuvvet komutanlarının darbeciler tarafından elleri bağlı şekilde merdivenlerden sürüklendiğine ilişkin görüntülerin olduğunu belirtti. 

2312134.jpg

Fırat, Genelkurmay Karargahı'ndaki kameraların da darbeciler tarafından imha edildiği için bu görüntülerin henüz savcılığın hazırladığı soruşturma dosyasına girmediğini belirtirken, diğer kuvvet komutanların da yere yatırıldığına ilişkin görüntülerin olduğunu aktardı.

Kara Kuvvetleri Komutanı ve Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı, 15 Temmuz günü saat 21.00'de darbe girişiminde bulunan askerlerce Genelkurmay Karargâhı'na davet edilmişti. Karargâha girer girmez de askerlerce hem Kuvvet Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak hem de Kuvvet Kurmay Başkanı Orgeneral İhsan Uyar'ın elleri arkadan kelepçelenerek yer yatırıldığı ileri sürülmüştü.