12 yaşındaki çocuğa tecavüz iddiası !

12 yaşındaki çocuğa tecavüz iddiası !

Kütahya'da 12 yaşındaki çocuğun öldürülmesi ile ilgili 3 çocuk tutuklandı. Olayla ilgili korkunç bir iddia ortaya atıldı.

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Eğirler köyünde vahşice öldürülen 12 yaşındaki Halil Bulut, son yolculuğuna uğurlandı.

Halil Bulut’un Bursa’da yapılan otopsinin ardından naaşı Eğirler köyüne getirildi. Bulut’un cenazesi, ilk olarak helallik için evinin önüne getirildi. Burada helallik alınmasının ardından köy camisinde cenaze namazı kılındı.

Simav İlçe Müftü Vekili Kadir Ünal tarafından kıldırılan cenaze namazına Halil Bulut’un ailesi, yakınları ile öğrenim gördüğü Naşa Ortaokulundan idareci, öğretmen ve öğrenciler, Simav Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi ve vatandaşlar katıldı. Halil Bulut, daha sonra dua ve gözyaşları arasında köy mezarlığında toprağa verildi. Halil Bulut’un babaannesi Hatice Bulut ve amcası Ali Bulut, üzgün olduklarını dile getirdiler.

TECAVÜZ ETTİLER İDDİASI

Cinayeti işledikleri öne sürülen katil zanlıları H.K. (16), A.K. (15) ve T.K.’yi (12) gözaltına almıştı. Jandarmadaki ifadelerinin ardından 3 çocuk, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 3 zanlı, Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi’nde alınan  sağlık raporlarının ardından gazetecilerin görüntü almaması için özel siyah camlı, perdeli VİP minibüsle  Uşak E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

T.K.’nın ölen Halil ile aynı okulda okuduğu belirlendi. Öte yandan, cinayet zanlılarının daha önceden de 12 yaşındaki Halil B.’ye tecavüz ettikleri, tecavüz olayının duyulmaması için de cinayeti işledikleri iddia edildi.

fft16_mf6315250.jpeg

3'Ü DE TUTUKLANDI

Elleri ve ayakları iple bağlı başı taşla ezilmiş halde cesedi bulunan Halil Bulut'un katil zanlısı olarak adliyeye sevk edilen T.T. (12), A.K. (15) ve H.K. (16) tutuklandı.

Bu arada, olay sonrası gözaltına alınan ve cinayeti itiraf ettiği öğrenilen katil zanlıları H.K. (16), A.K. (15) ve T.K. (12) ise adliyeye sevk edildi.