Adana'da bir garip soygun

Adana'da bir garip soygun
Güncelleme:

Adana'da kuru sıkı tabancayla bir marketi soymak isteyen zanlı, dokunduğu limonata ve cips paketlerinin üzerindeki parmak izi yüzünden yakalandı.

Adana'da bir markete kuru sıkı tabancayla giren Yasin Y.'ın yazar kasayı açmasını söylediği görevli, anahtarın kendisinde olmadığını söyledi. Bunun üzerine Yasin Y., kasayı raftan aldığı çikolotanın barkodunu okutarak açtırdı. 3 bin lirayı alıp kaçan şüpheliyi, dokunduğu limonata ve cips paketlerinin üzerindeki parmak izi ele verdi.

Adana Seyhan ilçesi Serinevler Mahallesi'nde meydana gelen olayda, yüzünü atkı ve kapüşonu ile kapatan genç, markete girdi. Müşteri gibi davranarak cips ve limonota alan genç, bir süre sonra kasa görevlisi Hakan Ç.'in (31) yanına geldi. Üzerindeki kuru sıkı tabancayı Hakan Ç.'e doğrultan şüpheli, yazar kasadaki paraları istedi.

ÇİKOLATA İLE KASAYI AÇTIRDI

Ne yapacağını şaşıran görevli, kasanın kilitli olduğunu anahtarının ise market sorumlusunda olduğunu söyledi. Bunun üzerine şüpheli, "Al bu çikolatanın barkodunu okut, o zaman kasa açılır" dedi. Korkan görevli ise barkodu okutarak açtığıda kasadaki 3 bin lirayı şüpheliye verdi. Paraları alan şüpheli, kaçtığı sırada havaya tek el ateş açtı, ardından da izini kaybettirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen Gasp Büro Amirliği ekipleri, marketteki güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Polis, şüphelinin kimliğini belirlemek için ilk önce dokunduğu limonata şişesi ve cips paketi üzerinde parmak izi çalışması yaptı.

Ekipler ardından, çevredeki 35 güvenlik kamerasını inceliyerek şüphelinin Selahattin Eyyubi Mahallesi'nde girdiği evi saptadı. Ürünlerdeki parmak izini kayıtlardan eşleştiren ekipler, izlerin 7 yıl önce pasaport çıkaran Yasin Y.'a (29) ait olduğunu saptadı. Yasin Y.'ın olayın ardından Hatay'ın İskenderun ilçesi'nde bir otelde olduğunu öğrenen ekipler, yaptıkları baskınla şüpheliyi yakaladı. Gözaltına alınan Yasin Y.'ın cebinde 2 bin 700 lira ve olayla kullandığı kuru sıkı tabanca bulundu.

Adana'ya getirilen Yasin Y., emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

DHA