Hırsızlar bakın nereden çıktı !

Hırsızlar bakın nereden çıktı !
Güncelleme:

Samsun'da bir gümüşçünün kapısını kırarak ziynet eşyaları, saat ve tespih çalan ikili, güvenlik kamerasına takıldı. Operasyon başlatan polis, hırsızları eğlenirken gözaltına aldı.

Samsun'da iki kafadar hırsız geceleyin gümüşçü dükkanının cam olan kapısını kırıp hırsızlık yaptıktan sonra eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar.

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Uğur T.(24) ve Sefa A.S.(21) adlı hırsızlar, geceleyin Rıfat Zengin'e ait gümüşçü dükkanının vitrin camını ve kapı camını taş ve sandalye ile vurarak kırdı. İçeri giren hırsızlar piyasa değeri toplam 18-19 bin lira tutarında 45 adet çeyrek altın, 90 adet gümüş yüzük, 200 adet tespih, 90 adet saat, 1 adet labtop bilgisayar çaldılar. Hırsızlar iş yerinin güvenlik kamerasını da yerinden söküp görüntülenmemek için gayret gösterdiler. Ancak hırsızlar başka bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendiler.

Hırsızlık olayının fark edilmesi üzerine olay polise haber verildi. İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri, gümüşçüyü soyup ardından eğlenmek için pavyona giden Uğur T. ve Sefa A.S.'yi burada eğlenirken yakaladı. Gözaltına alınan hırsızlar Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekiplerine teslim edildiler. Hırsızlarla birlikte çeyrek altınlar hariç diğer çalınan malzemelerin bir kısmı ele geçti.

 

 

Etiketler Hırsızlık pavyon