Sinemacıya silahlı saldırı davasında sanığa tahliye

Sinemacıya silahlı saldırı davasında sanığa tahliye
Güncelleme:

Balat'ta Sinemasal Kültür Sanat Derneği Başkanı Enes K'yı silahla yaralayan Recep Ç. tahliye edildi.

İstanbul Balat'ta 23 Eylül 2021 tarihinde Sinemasal Kültür Sanat Derneği Başkanı Enes K.'yı silahla yaralan sanığın tahliyesine karar verildi.

İstanbul 40. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Recep Ç. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada şikayetçi Enes K. ve taraf avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada Enes K. şikayetinin devam ettiğini ve maddi gerçeğin bulunmasını istediğini söyledi. K., sanığın ateş ettiği sırada olay yerinde çocukların da olduğu belirterek kurşunların kendisine gelmemesi durumunda çocuklara isabet edebileceğini ifade etti.

K.’nın avukatı Anıl Felek ise "farklı açılardan çekilmiş bir kamera kaydı vardır. Bu kayıtta sanık ateş ettiği sırada hedef kısmında çocukların kaçıştığı görülmektedir. Genel güvenliğinin tehlikeye atıldığına ilişkin görüntüdür. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi.

TAHLİYESİ TALEP EDİLDİ

Sanık Recep Ç. tahliyesini talep etti. Sanık avukatı da, "Soruşturma aşamasında sunulmayan delilin yargılamanın geldiği bu aşamada sunulması kabul edilemez" diyerek müvekkilinin tahliye talebini yineledi.

Mahkeme, delillerin büyük oranda toplanmış olması ve mevcut delil durumu dikkate alınarak tutuklu sanık Recep Ç.'in tahliyesine karar verdi. Mahkeme dosyayı esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için savcıya gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Etiketler sinema saldırı