Adnan Oktar örgütüyle ilgili skandal Zekeriya Öz detayı

Kızlarını Adnan Oktar'ın elinden kurtarmak isteyen bir aile o dönemde kızlarını kurtarmak için Zekeriya Öz ve Fikret Seçen ile görüştüklerini açıkladı.

20 yıldır Adnan Oktar'ın örgütünde bulunan Ebru Akyüzalp'in annesi Türkan Akyüzalp, Adnan Oktar ve örgütünün kızını nasıl kandırdığını anlattı. Oktar örgütünün eline düşen kızını kurtarmak isteyen Türkan Akyüzalp ve eşi Necdet Akyüzalp, o dönemde, bugün FETÖ'den firari bulunan Zekeriya Öz ve Fikret Seçen ile görüştüklerini ancak ikilinin aileye sadece baklava ikram edip, kapı dışarı ettiklerini belirtti.

Ebru Akyüzalp, Adnan Oktar örgütüne 1998 yılında katıldı. 20 senedir bu yapının içerisinde olan Akyüzalp, iki dil biliyor ve Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi mezunu. Ebru Akyüzalp, geçen cuma sabahı İstanbul Emniyeti'nin yürüttüğü operasyonla gözaltına alınan isimlerden ve ifade veriyor.

Anne Türkan Akyüzalp ise bugün 80 yaşında ve 98 yaşındaki eşi Necdet Bey'le 20 yıldır kızını bu örgütten koparmaya çalıştı. Sözcü'den Aytunç Erkin'e konuşan anne Akyüzalp, “Çocuklarımızın ruhunu çaldı, beyinlerini yıkadı. Cemiyet mikrobu o adam” ifadesini kullandı..

ŞANTAJ KURAN GRUBUN BAŞINDAKİ İSİMLE TANIŞTI

1998 yılında Bebek yokuşunda arabasını park ederken, Adnan Oktar'ın müritlerinden ve gizli kamerayla şantaj kuran grubun başındaki Serkan Ciminli ile tanıştığını belirten Akyüzalp şu ifadeleri kullandı:

“Özel takipte miydi orasını bilmiyorum. Baktı kız güzel, araba güzel, ‘ben bunu tavlarım' dedi. Bugün öyle düşünüyorum. Çünkü onları tanıdım. Serkan kızıma ‘Siz Boğaziçi'nde okuyorsunuz. Ben de orayı bitirdim, doktora yapıyorum' demiş. Telefonlarını almışlar. Ebru onlarla bir kere gece çıktı ve geldi bana dedi ki ‘Anne biliyor musun? Namık Kemal Zeybek'in kızları, gazeteci Taha Akyol'un oğlu Mustafa da onlarla'… Prof. Cevat Babuna'nın çoukları. Bunlardan iyi arkadaş mı bulacak. O zaman öyle düşünüyoruz.”

ÇAPRAZ ATEŞLE BAŞLADI

"Yasakçı bir aile değildik. İzin verdim. Ebru evden çıktı. Bizim köpek havlamaya başladı. Ben ne olduğunu anlamadan iki çocuk ‘Türkan teyze Ebru vuruldu' diye bağırdı. Meğer arabaya biner binmez çapraz ateşe tutmuşlar, Serkan orada hayatını kaybetti kızım da yaralandı."

"EVİNİZ KORUNAKLI"

Olayın devamında ise şunlar yaşandı: Ebru'yu hastaneye götürürler. Hastanenin bir katı kapatılır. Genç kızlar ve erkekler Ebru'nun başındadır. Türkan Hanım o gün öğrenir Adnan Hoca olayını ve Serkan Ciminli'nin Oktar'la hareket ettiğini. Hastane çıkışında sonradan öğrendikleri bir ‘Baş imam' Ebru ve annesini ‘Eviniz korunaksız' diyerek kiralık bir yalıya götürür. Evde Kuran okuyan gençleri görür ve içi rahatlar. Türkan Akyüzalp, bu olayla ilgili “3-4 gün ben evden ayrıldım. Ebru kaldı. O zaman Bahadır Güven, Ebru'nun aklını bir güzel yıkadı. O gün bugündür kızım orada kaldı" şeklinde konuştu.

3-4 AYDA BİR EVİNE GİDER

1999'da dönemin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın talimatıyla Adnan Oktar ve ekibine operasyon yapılır. Gençler dağılır. Ebru iki kız arkadaşını eve getirir. İki buçuk sene onlara bakar. Sonra Ebru annesine ‘Babam artık odasından çıkmasın' cümlesini kurunca Türkan Hanım patlar ve yumruğunu masaya vurur, “Burada benim kurallarım geçer' der. Kızlar evden ayrılır, 3-4 gün sonra da Ebru gider. 3-4 ayda bir eve gelmeye başlar. O sırada devletin bazı görevlileri Türkan Akyüzalp'i ziyaret eder ancak bir gelişme yaşanmaz.

‘İKİ POLİS KORKUTMAK İÇİN GELDİ'

2007'de, Türkkan Akyüzalp ve diğer anneler avukatlarıyla bugün FETÖ'den aranan firari savcılar Zekeriya Öz ve Fikret Seçen'e giderler. Ünlü Beşiktaş'taki Özel Yetkili yere. Fikret Seçen, “Benim orda ne kızım ne çocuğum var ama acınızı anlıyorum' diye konuşur. Öz ve Seçen, baklava, şeker ikram ederler ailelere. “İfadenizi aldılar mı? Ya da suç duyurusu…” diye sorduğumda yanıt ilginç: “Hayır ifade bile almadılar. Sohbet ettik, baklava, şeker yedik bizi gönderdiler. Yardım etmediler. Şimdi başka bir şey daha var. Bir gün eşimle evde oturuyoruz. Kapı çaldı, iki sivil polis karşımda. Bana Adnan Oktar'ın şikayetçi olduğunu söylediler. Şaşkınım. Bizim kızımızı çalan adam bizden şikayetçi. İfademi almak istediler. Ben de ‘Evde bilgisayar var, çıkış alırsınız, imzalarım' dedim. Kabul etmediler. Gayrettepe'ye gittik. Ahlak polisiymiş bunlar. Avukatım da geldi. İki polis benim ifademi alırken birisi ‘Çantanızda ne kadar para var' diye sordu. Sinirlendim ve bağırdım ‘Paramdan size ne' dedim. O sırada başkomiser geldi ve ‘Hanımefendi telaşlanmayın. Ben gitmeyin dedim ama sizi almaya gittiler' dedi. Düşünün polisler amirlerini dinlemiyor. Beni korkutmak için geldikleri çok açık.”

"OKTAR VE ÖRGÜTÜ HEP İFTİRA EDİYOR"

Adnan Oktar'a bağlı örgüt üyeleri ailelerle ilgili akıl almaz iftiralarını sürdürür. Şikayet üzerine şikayet. Türkan Hanım savcılığa ifade vermekten yorgun düşer. Başbakan olduğu dönemde Tayyip Erdoğan ile Emine Erdoğan ile görüşürler. İfade verirler ve onlar bir kez daha Adnan Hoca'dan şikayetçi olur. Ancak mahkemelerden sonuç çıkmaz. Şimdi İstanbul Emniyeti'nin bu operasyonuyla umutlanırlar.