Cübbeli Ahmet de isyan etti: ''Aklım almıyor, böyle bir şey olmaz''

Cübbeli Ahmet de isyan etti: ''Aklım almıyor, böyle bir şey olmaz''
Güncelleme:

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.'yi altı yaşındayken 29 yaşındaki müridiyle imam nikahıyla evlendirdiğine dair iddialara "Bunu ben dinde görmediğim gibi aklım da almıyor" dedi.

İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.'nin, babasının kendisini 2002'de altı yaşındayken imam nikahıyla 'evlendirdiğini' ve çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını belirterek şikâyetçi olduğu ortaya çıkmıştı.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, konuyu kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yle konuştu. 

Bahsi geçen cemaatin ekran yüzü' olarak nitelenebilecek Ünlü, şunları söyledi:

"O olayın aslını bilmiyorum. Benim yaklaşık 15 yıldır görüşmediğim kişinin yaptığı belirtilen konu mahkemeye intikal etmiş. Ne olmuş, ne olmamış şimdi mahkemeye intikal ettiği için mevzuyu da bilmiyorum. 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi hiç caiz olur mu? Ne İslam'da, ne dinde, ne Kur'an'da böyle bir şey olmaz.

'BUNLAR DİNİMİZE ÇOK BÜYÜK ZARAR VERİYOR'

Ama hani Anadolu'da 'Beşik kertmesi' olayı vardır. Bu, ergenliğe erdikten sonra 14- 15 yaşına gelir. O nikah ya devam eder ya da etmez. Evlilik öyle 6 yaşında olacak işler değil. Bunu ben dinde görmediğim gibi aklım da almıyor. Bunlar dinimize çok büyük zarar veriyor."

 

Saygı Öztürk'ün Sözcü gazetesindeki yazısının tamamı için...