için kaldı

Etek altı görüntüleri parayla satan sapık çete çökertildi! Aralarında beyin cerrahı da var

Etek altı görüntüleri parayla satan sapık çete çökertildi! Aralarında beyin cerrahı da var
Güncelleme:

İstanbul'da kadınların etek altı görüntülerini Telegram gruplarında sattığı belirlenen şüphelilere yönelik operasyonda 44 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler arasında bir beyin cerrahının da bulunduğu öğrenildi.

İstanbul'da cinsel içerikli görüntüleri Telegram'da kurdukları "Kuralsızlar Çetesi, Morp ve House Of Gavats Arayış" isimli sohbet gruplarından satan, yayan ve paylaşan 44 şüpheliden 37'si adliyeye sevk edildi.

"GÖRÜNTÜLERİ 10-30 LİRA ARASINDA SATMIŞLAR"
İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin İstanbul merkezli 22 ilde Özel Harekat destekli baskınlarında gözaltına alınan şüphelilerin, "çocuğun cinsel istismarı" kapsamına giren görüntüleri 10-30 lira arasında sattığı belirlendi.

CERRAHIN TELEFONUNDA YÜZLERCE GÖRÜNTÜ BULUNDU
Sabah'tan Emir Somer'in haberine göre, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve suç unsuru ele geçirildi. Şüpheliler arasında Şanlıurfa'da görev yapan bir beyin cerrahının da bulunduğu ve bu doktorun el konulan dijitallerinde yüzlerce görüntü olduğu öne sürüldü.

9 KİŞİ TUTUKLANDI
Cerrahın telefonundan, bir iş arkadaşının etek altı görüntülerinin de çıktığı iddia edildi. Adliyeye sevk edilen 37 şüpheliden 1'i kamu görevlisi 9'u tutuklandı. Beyin cerrahının da aralarında olduğu 28 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sabah