AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

Huber Köşkü'ne uçaksavar yerleştirildi

Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı mekanlarda güvenlik alarmı verildi.

Huber Köşkü'ne uçaksavar yerleştirildi
A+ A-

Darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kullandığı mekanların güvenliği üst düzeye çıkarıldı. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıklıkla kullandığı Sarıyer’deki Huber Köşkü’ne uçaksavar ve ağır makineli tüfek yerleştirildi.

Terör Örgüt FETÖ/PDY üyeleri tarafından 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi sonrasında cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Marmaris’te kaldığı otel saldırıya uğramış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırıdan son anda kurtulmuştu.

Yine darbe girişimi akşamı Ankara’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bombalanmıştı. Tüm bunlardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ınİstanbul’da kullandığı önemli yerlerden biri olan Sarıyer’deki Huber Köşkü’nde üst düzey güvenlik önlemleri alındı.  

57a6d0b967b0a91cf4dc1f7c.jpg

Alınan önlemler kapsamında Huber Köşkü’ne uçaksavar ve ağır makineli tüfek  yerleştirildi. Herhangi bir olumsuz durumda kullanılmak üzere konuşlandırılan uçaksavar ve makineli tüfeğin üzeri, gündüzleri kapatılıyor.

Yine daha önce olmayan ancak darbe girişimi sonrasında Huber Köşkü’nün girişine, “Ejder” olarak bilinen zırhlı araç ile elinde uzun namlulu silah bulunan polisler nöbet tutmaya başladı. Alınan güvenlik önlemleri kapsamında  Huber Köşkü’nün bulunduğu Kalender Caddesi’nde de güvenlik tedbirleri alındı.

İHA