İş Adamı Mustafa Koç'un Vefatı

İş Adamı Mustafa Koç'un Vefatı

İSTANBUL (AA) - Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Başkanı John Elkann ve FCA Üst Yöneticisi (CEO) Sergio Marchionne, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa...

İSTANBUL (AA) - Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Başkanı John Elkann ve FCA Üst Yöneticisi (CEO) Sergio Marchionne, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un vefatı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Mustafa Koç'un vefatı nedeniyle derin bir acı duyduğunu belirten FCA Başkanı Elkann, şunları kaydetti:

"Kendisi, çok kıymetli ve vizyoner bir liderdi. Her ikimiz de köklü kurumlarımızın yeni nesilleri olarak, işlerimizi güçlü ortaklığımız ve iş birliğimizle daha da ileriye taşıdık. Ayrıca, kendisi ülkesinin ekonomik ve toplumsal refahını her şeyin önüne koyardı. Mustafa Koç ile çalışmak bir onurdu…FCA adına, Koç Ailesi, Koç Topluluğu çalışanları ve iş dünyasına başsağlığı diliyorum."

FCA Üst Yöneticisi (CEO) Sergio Marchionne da "Sevgili dostum Mustafa Koç'un aramızdan ayrılışından dolayı derin bir üzüntü içindeyim. Kendisi ile uzun zamandır omuz omuza çalışıyoruz ve birbirimizi birçok defa unutulmaz başarılarla kucakladık. FCA dünyasının değerli ve saygın ortağı Mustafa Koç ile çalışmak benim için her zaman bir zevkti. Kendisi tanıdığım en iyi insanlardan ve adanmış liderlerden biriydi. Kalbim ve dualarım sonsuza dek sevgili dostum Mustafa ile" ifadelerini kullandı.