AK Partili Mehmet Metiner'den AK Partililere: ''Not ettik!''

Hükümete yakınlığıyla bilinen Star gazetesinin eski AK Partili Milletvekili yazarı Mehmet Metiner, “Not Ettik” başlıklı yazısında AK Partilileri ve iktidara yakın olanları sert ifadelerle eleştirdi.

AK Partili Mehmet Metiner'den AK Partililere: ''Not ettik!''
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

“Bizden bildiklerimizin bizden olmadıklarını not ettik. Bir dönem başımıza taç ettiklerimizin ayağımız sürçtüğünde bizi nasıl arkadan hançerlediklerini not ettik. Dost görünenlerin nasıl zehirli birer düşman olduklarını not ettik” şeklinde yazan Mehmet Metiner, “Ey Reis’in sayesinde elde ettikleri itibarla caka satan zat-ı muhteremler! Sizin hiç görüşünüz yok mu? Sırası gelince mangalda kül bırakmazsınız. Tafranızdan yanınıza kimse yanaşamaz. Söyleyecek sözünüz mü yok, yoksa tavır koyacak yüreğiniz mi? İmamoğlu’nun bir işaretiyle tavır koyan sanatçılardan ibret alın. Onlar kadar yürekli değilseniz size bahşedilen o koltuklarda oturmamak gibi bir onurlu davranışı sergileyebilirsiniz değil mi” ifadelerini kullandı.

Metiner köşesinin devamında isim vermeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü eleştirdi. “367 darbesi üzerinden kıyaslama yapan zat-ı na-muhterem kalkmış dün kendisini dövenlerin safında bizi dövmeye kalkıyor. Bu utanç anlarsan sana yeter! Celladına aşıksın sen! Seni Stockholm sendromu bile izahta yetersiz kalır” sözleriyle Abdullah Gül’e sert çıkan Metiner, “Bu mu hak, hukuk, adalet anlayışınız? Demek ki ‘stratejik derinlik’ dediği şey buymuş hazretin! Ha İmamoğlu ha Davutoğlu! Erdoğan karşıtlığına yaslanan o kör öfkenizin ve hırsınızın sizi sürüklediği çukuru not ettik” ifadeleriyle de AKP’li eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi.

Metiner yazısının devamında İslamcılara da çok sert çıktı. “Bizim mahallenin bazı ‘İslamcı’larının ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’ hadisi üzerinden içerdeki iflah olmaz Erdoğan düşmanlarına ve dışarıdaki efendilerine çaktıkları selamı da not ettik” diyen AKP’lileri eleştiren Mehmet Metiner, “Ey bir yerlere selam göndermek gayretine giren ezik ‘İslamcı’ kardeşim! Erdoğan’la veya AK Parti’nin icraatlarıyla bir sorunun varsa, eleştiri hakkını doğru niyetle ve doğru bir zeminde kullan!” diye yazdı.

Mehmet Metiner'in yazısının tamamı için...

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News