Avcılar Belediyesi’nden Yönetim ve Liderlik Becerileri Eğitimi

Avcılar Belediyesi’nden Yönetim ve Liderlik Becerileri Eğitimi

Avcılar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürlerine “Yönetim ve Liderlik Becerileri” eğitim semineri düzenlendi.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, eğitim semineri öncesi bir konuşma yaptı. Başkan Dr. Toprak yönetici olabilmek için önce saygın ve etkili bir lider olmak gerektiğini belirterek, yaratıcı olup büyük resmi görebilen insanların iyi bir yönetici olduğunun altını çizdi. Yöneticiliği bireysel çalışan bir konum olmaktan çok ‘ekip çalışması’ olarak nitelendiren Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, tek başına olan bireylerin başarı şansının az olacağını fakat iyi bir ekibe sahip yöneticilerin daima başarıya ulaştıklarını söyledi.

Avcılar Belediyesi’nin bütün başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, yöneticileri ve çalışanlarıyla birlikte Avcılar’a en iyi hizmeti sunma konusunda çalıştıklarını belirten Başkan Dr. Toprak 1.si gerçekleştirilen eğitim programlarının devam edeceğini söyledi. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak konuşmasının ardından gerçekleştirilen faaliyetler ve projelerle ilgili bir sunum yaptı.

Bilişim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği Eğitmeni İlker Kaldı tarafından verilen ve gün boyu devem eden “Yönetim ve Liderlik Becerileri” seminerinde, liderlik, motivasyon, karar verme, mülakat, iletişim, delegasyon, hedef, planlama, problem çözme konularında eğitim verildi.