Erdoğan hakkında olay iddia: ''Ameliyata hazırlanıyor!''

Erdoğan hakkında olay iddia: ''Ameliyata hazırlanıyor!''
Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ameliyat olacağı iddiasının doğru olmadığını belirtti. Konuya ilişkin resmi açıklama geldi.

Gazeteci Can Ataklı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ameliyat olacağını iddia etmiş, o iddialar sosyal medyada gündem olmuştu.

Son olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada, iddianın doğru olmadığı belirtildi.

Açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili ortaya atılan iddialar kesinlikle doğru değildir. Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz" denildi. 

NE OLMUŞTU ?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili olarak gazeteci Can Ataklı sosyal medyadan gündeme bomba gibi düşen bir iddiada bulundu. "Erdoğan’ın yeni bir ameliyata hazırlandığını" iddia eden Can Ataklı, Erdoğan’ın ameliyattan sonra görevine devam edip etmeyeceğine kendisinin karar vereceğini iddia etti.