Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

FETÖ Öcalan'a komşu oluyor !

AK Partili Şahin, Fethullah Gülen'in iade edilmesi durumunda hangi adada kalacağına dair gönlünden geçeni açıkladı.

FETÖ Öcalan'a komşu oluyor !
A+ A-

AK Partili Mehmet Ali Şahin, Fethullah Gülen'in, terör örgütü PKK elebaşısı Öcalan'ın kaldığı İmralı Adası'nın komşusu olan Hayırsız Ada'ya konulmasını gönlünden geçirdiğini söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek  amacıyla Karabük Kent Meydanı'nda toplanan Vatandaşlara hitap eden  AK Partili Mehmet Ali Şahin, Türk  milletinin 15 Temmuz’da çok çirkin ve çok şerefsiz bir ihanetle karşı karşıya  kaldığını söyledi. Darbe girişiminin karşısına dikilen ve geri püskürten Türk milletinin  kahramanlıklarının anlatmakla bitmeyeceğini vurgulayan Şahin, vatandaşların  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle günlerdir demokrasi nöbeti  tutuğunu belirtti. Darbe girişiminin ardından tutuklanan subayların ifadelerinin "delil  nerede?" diye soranlara yeteceğinin altını çizen Şahin, bu yapıya hala sempati  besleyen ve inananların vatan sevgisinden şüphe duyduğunu kaydetti.

'ONA EN UYGUN ADA HAYIRSIZ ADA'

Karabük'ün son zamanlarda 4 şehidi olduğunu, ikisinin PKK saldırıları,  ikisinin ise FETÖ'nün saldırıları ile gerçekleştiğini anlatan ve meydandakilere  "FETÖ terör örgütü ile PKK arasında ne fark var?" diye soran Şahin, şöyle devam  etti:  "Terörist başı Abdullah Öcalan ile Fetullah Gülen arasında ne fark  var? Var mı bir fark? PKK terör örgütünün elebaşı İmralı'da cezasını çekiyor.  FETÖ terör örgütünün başı Fetullah Gülen de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve  hükümetinin uğraşları sonucu inanıyorum ki Türkiye’ye iade edilecektir. O da  Türkiye’ye gelecek bağımsız yargı organları karşısında yargılanacak ve bu hainane  davranışlarının Türkiye’ye, milletimize karşı girişmiş olduğu bu hainane  eylemlerinin hesabını verecektir.  Fetullah Gülen Türkiye’ye iade edildiğinde ona  da uygun bir ada buluruz. Hatta Abdullah Öcalan ile komşu olmasını gönlümden  geçiriyorum. Ona en uygun ada Hayırsız Ada'dır. İmralı’nın hemen yanındaki  Hayırsız Ada."

 Sık sık "idam isteriz" sloganlarına karşı vatandaşın bu isteğini  anlayışla karşıladığını dile getiren Şahin, devletin her kurumuna sızan, KPSS  sorularını çalarak kritik bölgelerine gelen FETÖ üyelerinin temizleneceğini  kaydetti. Şahin, Yenice ilçesine de geçerek, darbe girişimine tepki göstermek  amacıyla Hükümet Konağı yanında toplanan vatandaşlara seslendi ve ikinci bir  duyuruya kadar meydanlarda kalınmasını istedi.