Tansu Çiller'den ekonominin arkasındaki ''gizli'' isim açıklaması

Tansu Çiller'den ekonominin arkasındaki ''gizli'' isim açıklaması
Güncelleme:

Yeniden aktif siyasete dönmek içn kulis çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Tansu Çiller'in "Ekonomide dümenin arkasındayım, Nebati beni sık sık ziyaret ediyor" dediğine dair iddia için Çiller cephesinden ilk açıklama gelid.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü köşesinde eski Başbakan Tansu Çiller'in yakın çevresi ile yaptığını iddia ettiği sohbetleri taşıdı. "Teyitli bilgi" diyen Takan, Çiller'in Ankara'da ekonomi kurmayları ile yapılan toplantılara katıldığını söylediğini aktardı. 

Ahmet Takan'ın iddiasıyla ilgili bir açıklama yapan Tansu Çiller’in danışmanı Akın İstanbullu bu iddiayı net bir dille yalanladı. odaTY'ye konuşan Akın İstanbullu, “Ahmet Takan’ın iddiaları gerçek dışı” dedi. 

Ahmet Takan'ın yazısındaki o iddia:

 Tekrar, aktif siyaset sahnesine dönmeye pek hevesli olan saray destekçisi Tansu Çiller, yakın çevresi ile sohbetlerinde şöyle diyormuş:

“Ekonomi konusunda dümenin arkasında ben varım. Maliye Bakanı Nureddin Nebati sık sık beni ziyaret ediyor ve fikirlerimi alıyor. Ankara’da ekonomi kurmaylarıyla yapılan toplantılara da katılıyorum.”

Dahası var!.. Bir ara, Tansu Çiller’in parti kurarak veya mevcut küçük partilerden birinin başına geçerek aktif siyasete soyunacağı konuşuluyordu. Hanımefendi, hevesinde hâlâ ısrarcıymış. Diyormuş ki; “Parti kurma fikrinde ısrarlıyım. Benim halkıma vereceklerim var.”

Kulis bilgisinin teyitli olduğunun altını kırmızı ile çizdikten sonra  takdiri, sulu-kuru-gazlı-elektrikli ve bunlar gibi dünya üzerinde var olan her şeyden zamkolik hale gelen sayın ahalimize bırakıyorum!.."


 PAYLAŞ

Ahmet Takan'ın Korkusuz gazetesindeki yazısının tamamı için...