Siyasi partilerin tüm etkinlikleri iptal edildi

Siyasi partilerin tüm etkinlikleri iptal edildi
Güncelleme:

Türkiye yeni güne 9 evladının şehit haberiyle beyninden vurulmuş bir şekilde başlarken, siyasi partiler peş peşe etkinlik ve toplantılarını iptal etti. AK Parti, CHP ve İYİ Parti'den program iptallerine dair açıklamalar art arda geldi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabı üzerinden gelişmeye ilişkin paylaşım yaptı.

Çelik, "Bu hafta sonu yapacağımız aday tanıtım toplantımız şehitlerimiz sebebiyle, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla ertelenmiştir" dedi.

Şehitlere rahmet diledi, bir kez daha terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı

"Ülkemizi her türlü tehditten korumak için mücadelemiz kararlılıkla sürecektir" ifadesine yer verdi. AK Parti Sözcüsü Çelik: Aday tanıtım toplantımız şehitlerimiz sebebiyle ertelenmiştir

CHP'de tüm etkinlikler iptal

CHP Genel Başkanı Özel de sosyal medya hesabından, yarın ülke genelinde yapacakları tüm etkinlikleri iptal ettiklerini duyurdu.

Özel, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün yüreğimizi yakan şehit haberleri ve bölgeden gelen endişe verici haberler üzerine yarın Manisa'da yapacağımız aday tanıtım toplantısını iptal ettik. Ayrıca yarın diğer şehirlerimizde yapılacak tüm etkinlikleri de iptal ediyoruz. Merkez Yönetim Kurulumuzu yarın sabah olağanüstü toplantıya çağırdım. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bir kez daha milletimizin başı sağ olsun."

İYİ Parti kampı da iptal

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partinin yerel seçim çalışmaları kapsamında yarın ve 14 Ocak Pazar günü Antalya'da yapacağı istişare kampının iptal edildiğini duyurdu.

Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu hafta sonu Antalya'da gerçekleştireceğimiz yerel seçim istişare kampı ve aday tanıtım toplantılarımız şehitlerimiz sebebiyle Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in kararı doğrultusunda iptal edilmiştir. Kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyor ve hain terör örgütüyle mücadeledeki kararlılığımızı bir kez daha vurgulamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.