TV100'e canlı yayında protesto! Yüzlerce İYİ Partili kanalın kapısına dayandı

TV100'e canlı yayında protesto! Yüzlerce İYİ Partili kanalın kapısına dayandı
Güncelleme:

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, tv100'e canlı olarak katıldı ve protesto amacıyla kanal önünde toplanan üyelerine protestoyu sonlandırmalarını ilettiklerini ve kalabalığın dağılmaya başladığını bildirdi.

Yerel seçimlere kısa bir süre kalan İYİ Parti'de istifalar durmaksızın devam ederken, CHP ile yerel seçimlerde iş birliğini savunan İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Meral Akşener'in isteğiyle istifa etmiş ancak bir gün sonra partili meclis üyelerinin kararıyla yeniden İl Başkanı seçilmişti.

Özkan ve meclis üyeleri kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmişti. Bunun üzerine ise Özkan ve 5 kişi daha partiden istifa etmişti.

İbrahim Özkan dün akşam TV100 canlı yayınında Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı'na konuk oldu. Özkan'ın açıklamaları sürerken İYİ Partililer protesto amacıyla tv100 binası önünde toplandı. Protestocular "Teşkilat burada satılmışlar nerede" şeklinde sloganlar attı.

GÜRKAN HACIR: "PROTESTO ANAYASAL HAKTIR, GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI"

Protestoyla ilgili Hacır "Türkiye'de protesto herkes anayasal doğal, anayasal hakkıdır. İbrahim Bey'in geldiği saat itibariyle İbrahim Bey'i protesto etmek için bazı partililerin dışarıda olduğu ve protesto ettiği bilgisi bize geldi. Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne başvuruda bulunduk. Asayiş ekipleri kanalımızın önünde gerekli tedbirleri aldılar. İstanbul emniyeti ile ilk dakikadan itibaren irtibat halindeyiz. Kapıda güvenlik önlemleri alındı. Kalabalık dağıldı, az bir kalabalık kaldı." dedi.

İYİ PARTİ'DEN TALİMAT GİTTİ: "DERHAL DAĞILMALARI GEREKTİĞİNİ BEYAN ETTİK"

Canlı yayına bağlanan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun "Arkadaşların böyle toplandığından haberimiz oldu biz derhal dağılmaları gerektiğini kendilerine beyan ettik çünkü herkesin protesto hakkı vardır ama bunun şiddet eylemlerine dönüştürülmemesi gerektiğini ifade ettik." dedi.