Hackerlar ünlü popçunun özel bilgilerini internette yayınladı

Hackerlar ünlü popçunun özel bilgilerini internette yayınladı

Bilgisayar korsanları bu sefer de popun yıldızı Lady Gaga'nın "özel bilgilerini" çaldı. Bilgisayar korsanları Lady Gaga'dan 42 milyon dolar fidye istemiş ancak ünlü şarkıcı bu fidyeyi reddetti. Bunun üzerine fidyeciler ele geçirdikleri bilgilerin bir kısmını internette yayınladı.

Geçen hafta, Gaga’nın da bağlı bulunduğu, Mariah Carey, Christina Aguilera, Bruce Springsteen ve Nicki Minaj’ın avukatlık hizmetlerini yapan şirketin bilgisayarından ünlü isimlerin özel bilgileri çalınmıştı. Bir grup bilgisayar korsanının Amerikalı hukuk şirketi Grubman Shire Meiselas & Sacks’a düzenlediği siber saldırı sonucu çalınan bilgiler arasında sözleşmeler, gizlilik anlaşmaları, e-mail adresleri, telefon numaraları ve özel yazışmalar yer alıyordu.

 Hackerlar saldırı sonrası yeni bir hamle yaptı ve Lady Gaga’nın 756 GB’lık verileri karşılığı tam olarak 42 milyon dolar fidye istedi.

Gaga'nın avukatları bunu ödemeyi reddedince verinin 2.4 GB internete yayıldı ve sözleşmeleri, canlı performansları ve işbirliği yaptığı bir takım şeyler sızdırıldı.