Norm Ender'den yine göndermeli yeni şarkı

Norm Ender'den yine göndermeli yeni şarkı

Ünlü rapçi Norm Ender, 10 Temmuz 2020 tarihinde yani bugün yeni şarkı çıkaracağını müjdelemişti. Sözünü tuttu ve yeni şarkısı "Konu Kilit" yayınlandı. Norm Ender yeni şarkısında Barış Manço'ya saygı duruşunda bulunurken Edis Görgülü'ya ise diss atarak yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi.

Sözü ve müziği kendisine ait ‘Konu Kilit’ adlı parçasını çıkaran Norm Ender, şarkısı için Beykoz Kundura Film Platoları’nda kamera karşısına geçti. Yeni şarkısında Tarkan ve Edis Görgülü'nün de isimleri geçiyor.

Klibin en dikkat çeken noktalarından biri de Norm Ender'in Barış Manço'yu anması. Y nesli ile ilgili bölümde 90'ların en sevilen isimleri arasında yer alan Barış Manço'yu yad eden Norm Ender, "90’lar yok kalk, O neşeli hoş günler, Göçmüşler çoktan, Bize de bu çağ kalmış" sözlerini söylediği sırada Barış Manço'ya benzeyen bir karakter görünüyor.

Norm Ender'den Edis Görgülü'ye diss

Norm Ender'in yeni şarkısının en dikkat çeken bölümlerinden biri de Tarkan ve Edis Görgülü'nün geçtiği sözler. "Hey Mike atsana bir like | Zaten olduk artık asosyal bir halk (geç) | Bu sene değeri bindi bizim HipHop kültürü (tüh) | Yeni bir Tarkan olamıyor mu Edis Görgülü? (şok şok)" dediği bölümlerde hem yeni nesil rapçilerin 'like' düşkünlüğüne hem de Edis Görgülü'nün müziğine laf atıyor.

Yayınlanır yayınlanmaz Twitter'da TT olan "Konu Kilit" adlı şarkıyı beğenenlerin oranı, beklenenin altında kaldı. Kimi kullanıcılar, "Olmamış demeyelim de nasıl kötü şarkı yapılır onu göstermek istemiş diyelim" derken, kimileri "Bugün yayınlanan wack işi yapan kişinin ciddiye alınacak bir tarafı yok" yorumunu yaptı.