İğrenç tehdidi açıkladı: ''Karıma, kızıma, çocuklarıma tecavüz edeceklermiş''

İğrenç tehdidi açıkladı: ''Karıma, kızıma, çocuklarıma tecavüz edeceklermiş''
Güncelleme:

Gündeme taşıdığı kara para aklama, dolandırıcılık, şike iddialarıyla dikkatleri üzerine çeken gazeteci Murat Ağırel "Karıma, kızıma, çocuklarıma tecavüz edeceklermiş. Benim kafama sıkacaklarmış" diyerek kendisine gelen tehdit mesajlarını ifşa etti.

Son dönemde artan kara para aklama, dolandırıcılık, futbolda şike iddialarını gündeme ilk taşıyan isim olan ve canlı yayında da ölümle tehdit edilen gazeteci Murat Ağırel, Halk TV canlı yayınında kendisine yönelik iğrenç tehditleri tek tek açıkladı.

Ağırel canlı yayındaki konuşmasında "Ben şimdi Savcılığa gittim. Sağ olsun Sayın Savcı da inceledi. Ben çok açık yüreklilikle söyleyeceğim; karıma, kızıma, çocuklarıma tecavüz edeceklermiş. Benim kafama sıkacaklarmış. 12 yaşındaki kızım için söylüyorlar bunu. Bunların hepsini ben Savcılığa bildirdim. Kız kardeşlerimi de hedefe koydular." dedi.

Ağırel ardından "Bunu yapan bir camianın taraftarı değil, onlar adına hareket ettiğini belirten örgütlü bir yapı. Sağ olsun Sayın Savcımız bunun örgütlü bir yapı olduğunu, Telegram ve Whatsapp hesaplarının da kendi aralarında mesajlaştıklarının da tespit edilmesi gerektiğini bildirdi. Sağ olsun Emniyet yetkilileri de o isimlerin hesaplarını aldılar. 'Fazla değil 5-10 güne kadar bütün hepsinin yapısını çıkarırız, bununla ilgili soruşturmayı başlatacağız Murat Bey' dedi. Bununla aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri sağ olsun bilgi aldılar. İletişim Başkanlığı'ndaki yetkililer bilgi aldılar bu mesajlarla ilgili. Çünkü duyuldu bu. Bütün hepsiyle ilgili de şimdi faaliyete geçtiler." ifadelerini kullandı.

Devamında Ağırel "Ben bunların peşini bırakmam. Bunları çıkaracağım. En fazla 1 hafta, 10 gün içerisinde isim isim, cep telefonu numaralarına varana kadar, nerede örgütlendiklerine varana kadar bu ekranlarda hepsini dinleyecekler. Taraftar adı altında nasıl örgütlenip WhatsApp gruplarında, Twitter odalarında, Telegram hesaplarında nasıl birleşip, tehdit edilip bir insanın çocukları hakkında aşağılıkça böyle şeyler yazabiliyorlar hepsini dinleyecekler, okuyacaklar. O mesajların atılmasına sebebiyet veren insanları da unutmadım, sözde meslektaşları, onları da unutmadım." şeklinde konuştu.