Hidayet Türkoğlu'na 'İzmir Marşı' tepkisi

Hidayet Türkoğlu'na 'İzmir Marşı' tepkisi
Güncelleme:

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, play-off'un 4. maçındaki İzmir Marşı tezahüratına katılmaması sebebiyle, şampiyonluk seremonisi sırasında taraftarların tepkisiyle karşılaştı.

Tahincioğlu Basketbol Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Doğuş’a kupasını vermek için sahaya gelen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, sarı lacivertli taraftarların yoğun tepkisiyle karşılaştı.

Play-off final serisi beşinci maçında TOFAŞ’ı 94-64 yenen Fenerbahçe Doğuş, üst üste 3, toplamda ise 9. kez şampiyonluk sevinci yaşamayı başarırken kupa seremoni öncesinde salonda gergin bir hava vardı.

Serinin bir önceki maçında tribünlerin söylediği İzmir Marşı’na eşlik etmediği için tepkileri üzerine çeken federasyon başkanı Hidayet Türkoğlu, şampiyon Fenerbahçe’ye kupasını vermek için Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda parkeye indi.

Fenerbahçe Doğuş üst üste 3. kez şampiyon !Fenerbahçe Doğuş üst üste 3. kez şampiyon !

 

Ancak bu sırada Fenerbahçeli taraftarların yuhalamalarına maruz kalan Türkoğlu, tepkiler karşısında sessiz kalırken tribünlerden “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” tezahüratı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlığını da yapan Hidayet Türkoğlu’na bu görev için 60 bin TL maaş, özel araç ve koruma tahsis edilmişti.

İşte maçtan sonra yaşanan o anlar;

Seçiniz...