İBB Sözcüsü Murat Ongun, Nedim Şener'i canlı yayında ters köşe yatırdı

Güncelleme:

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Hürriyet gazetesi Yazarı Nedim Şener'in canlı yayındaki iddialarına çok sert bir yanıt verdi. Canlı yayına bağlanan Ongun "AKP mi terör örgütü ile ilişkili şimdi? Onu mu demek istiyorsun?" dedi.

Hürriyet gazetesi Yazarı Nedim Şener, Muhtarlıklar Müdürlüğü'nde çalışan ve işten çıkarılan eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanının mektubunu canlı yayında okudu.

DİYAYDER isimli PKK irtibatlı dernek referansıyla İSPER'e 5 gasilhane personeli alındığını iddia eden Şener, İBB Muhtarlıklar Müdürü Ali Öztürk'ün sekreterliğini yapan "Eylo" kod adlı Sevtap A.'nın da PKK üyesi olduğunu söyledi.

Bu iddiaların üzerine İBB Sözcüsü Murat Ongun, Haber Global canlı yayınına katılarak Şener'e cevap verdi.

Terörle bağlantılı 557 kişi olduğu iddiaları hakkında konuşan Ongun, bu kişilerle ilgili terörist ifadesinin bir "tespit"e işaret ettiğini belirterek, "Tespit yapılmışsa gelirsiniz bu teröristleri alırsınız gözaltına, ifadeleri alınır mahkemeye çıkarılır. Bu mesele üzerinden İBB'ye oyun yapılmaya çalışıldı" dedi.

Ongun, Nedim Şener’in terörle iltisaklı olduğunu iddia ettiği kişinin de 'AKP üyesi olduğunu' beyan ettiğini söyledi. Ongun, söz konusu iddiasının ardından Şener'e,"AKP mi terör örgütü ile ilişkili şimdi? Onu mu demek istiyorsun?" diye sordu.