Sabancı'dan dev satış

Sabancı'dan dev satış
Güncelleme:

Sabancı Holding, YÜNSA'daki hisselerinin tamamını satacağını açıkladı. KAP'a yapılan açıklamada, şirketin 16.878.507 TL nominal değerdeki YÜNSA Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş'ne ait hisse senetlerinin tamamının satılmasına karar verildiği açıklandı.

Sabancı Holding YÜNSA’daki hisselerinin tamamını satacağını bu sabah KAP’a bildirdi. Şiketten KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Şirketimiz portföyünde yer alan 16.878.507,00 -TL nominal değerdeki 1.687.850.700 adet YÜNSA YÜNLÜ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’ne ait hisse senetlerinin tamamının satılmasına; satış işlemleri ile ilgili olarak hisse alım ve satım anlaşması (“Anlaşma”) ile Anlaşma’ya ek dokümanlar ile belgeleri ve devre ilişkin sair dokümanları HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG A.Ş. adına imzalamaya ve devir için gerekli her türlü işlemleri gerçekleştirmeye, Chief Executive Officier Cenk ALPER ile Çimento Grup Başkanı Tamer SAKA’nın diledikleri bedel ve şartlarla, birlikte olmak şartıyla yetkili kılınmalarına karar verilmiştir.

SABANCI HOLDİNG’DEN BİR SATIŞ DAHA

Sabancı Holding geçtiğimiz günlerde de Temsa İş Makinaları’nın yüzde 41’ini diğer ortak Japon Marubeni’ye satmıştı. Japonlar şirkette çoğunluğa sahip olmuştu.